bاین داروی گیاهی در درمان میگرن معجزه می‎کند! · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
این داروی گیاهی در درمان میگرن معجزه می‎کند!

اگر یک بار گرفتار سردرد میگرنی شده باشید می‎دانید که این درد چقدر آزار دهنده است. وقتی دچار حمله میگرن می‎شوید، نمی‎توانید رانندگی کنید، نمی‎توانید به صفحه موبایل خود نگاه کنید و گاهی حتی نمی‎توانید از رختخواب بیرون بیایید. 

میگرن

میگرن (migraine) توسط رگ‎های خونی در مغز که گشاد می‎شوند تا خون بیشتری به مغز برسد، ایجاد می‎شود. این گشاد شدن رگ‌ها باعث احساس درد می‎شود. علاوه بر این ممکن است رگ‎ها جمجمه سوراخ شوند و نشت کنند که این باعث تورم و فشار به مغز می‎شود که درد ایجاد می‎کند. این درد از یک ساعت تا ۳ روز ممکن است ادامه داشته باشد. حدود نیمی از افرادی که مبتلا به میگرن هستند، یک بار در ماه دچار حمله می‎شوند. بعضی‌ها هم هفته‌ای یک بار دچار حمله می‎شوند. سازمان بهداشت جهانی حمله‌های میگرنی را جزء اختلال‌های ناتوان کننده طبقه بندی کرده است. اطلاعات پزشکی نشان می‎دهد که داروهایی که برای درمان میگرن استفاده می‎شوند، موثر نبوده‌اند. اما خوشبختانه طب سنتی راه ساده‌ای برای درمان این بیماری ارائه کرده است. 

این درمان سنتی هزاران سال است که برای درمان میگرن استفاده می‎شود و تاریخچه آن به مصر باستان برمی‌گردد. یک قطره روغن کندر (frankincense oil) روی انگشت شست خود بریزید و به سقف دهان فشار دهید. شاید زیاد آسان و عجیب به نظر برسد اما این درمان سریع و معجزه‎آسای میگرن است. همچنین می‎توانید روغن کندر را به پیشانی یا شقیقه‎های خود بمالید تا همان نتیجه را بگیرید. این درمان سنتی توسط محققان بررسی شده تا دلیل تاثیر آن را دریابند. اطلاعات پزشکی حاصل از این تحقیقات نشان داده ماده‎ای به نام مونوترپن Monoterpenes در کندر وجود دارد که یک ضد التهاب بسیار قوی است و باعث کاهش درد می‎شود. 

منبع: www.healthyfoodstyle.com

مطالب مرتبط: 

علت سردردهای مزمن

آیا سردرد با مصرف کافئین ارتباط دارد؟

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *