با این داروهای طبیعی، زرد شدن ناخن را برطرف کنید!

خانم‎هایی که زیاد از لاک استفاده می‌کنند، بعد از پاک کردن لاک متوجه رنگ زرد ناخن‌ها می‎شوند. این مشکل خیلی رایج است و البته به سادگی هم قابل درمان است.  متخصصان پوست و مو توصیه می‌کنند از لاک‎های فاقد مواد شیمیایی مضر استفاده کنید و قبل از زدن لاک‌های تیره از لاک بیس استفاده کنید. اگر می‎خواهید نا‌‌‌خن‎هایتان دوباره زیبا و براق شوند، این درمان‎های طبیعی و خانگی را به کار ببرید و معجزه زیبایی آنها را ببینید. 

زرد شدن ناخن

لیموترش

همه ما می‎دانیم که این ماده غذایی معجزه‌گر خواص بیشماری برای سلامت بدن به خصوص سلامت و زیبایی پوست و مو دارد. یک لیموترش را برش بزنید و با آن ناخن‌هایتان را ماساژ دهید. اسید لیموترش، می‌تواند بطور طبیعی ناخن‌های شما را سفید و محکم کند.

جوش شیرین

جوش شیرین یک ماده ضد سفیده بسیار موثر است. جوش شیرین را با کمی آب مخلوط نمایید تا به شکل خمیر درآید. انگشتانتان را درون این خمیر فرو ببرید و بگذارید چند دقیقه‌ای بماند. دقیقا به همان شکل که جوش شیرین می‌‌تواند لکه‌های سینک ظرف شویی را از بین ببرد، خواهد توانست زردی نا‌خن‌های شما را هم برطرف کند. 

روغن درخت چای

برای اینکه ناخن‌هایتان همیشه سالم و زیبا به نظر برسند، از این ضد عفونی کننده‌ی طبیعی استفاده نمایید، از این روغن به مدت ۲ تا ۳ ماه استفاده کنید تا مشکلاتی مانند زرد شدن و عفونت مانند عفونت قارچی برطرف شود. 

آب اکسیژنه

می‎توانید به جای جوش شیرین از آب اکسیژنه استفاده کنید. انگشتانتان را در آب اکسیژنه غوطه ور سازید. اما این درمان به سرعت جوش شیرین اثر نمی‎کند. نیاز دارید تا چند روز ۵ دقیقه اینکار را انجام دهید تا نتیجه‌اش را ببینید.

منبع: fitnessmagazine.ir

مطالب مرتبط: 

۵ ماده سمی موجود در لاک

خواص لیموترش برای زیبایی پوست و مو

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *