این بیماری باعث چاقی می‎شود!

حبس مایعات درون بدن، به معنای ناتوانی بدن از دفع مایعاتی است که وارد بدن می شوند. این عارضه باعث ورم در بخشهای خاصی از بدن شامل، سینه، شکم، دست و پا و شانه می‌شود یا کل بدن ورم می‌کند. این عارضه در نهایت باعث چاقی خواهد شد.

این بیماری باعث چاقی می‎شود

علت این عارضه را افزایش دمای هوا می‌دانند و آن را عامل اصلی حبس مایعات در بدن معرفی می‌کنند. وقتی هوا گرمتر می‌شود، بدن احتیاج بیشتری به آب پیدا می‌کند. مصرف برخی غذاهای خاص می تواند عامل اصلی در بروز این مشکل باشد. زیاده روی در مصرف نمک، غذاهای پرچرب و مواد انرژی‌زا و شکر طبیعی یا صنعتی همه و همه می توانند باعث بروز این مشکل شوند. در این بین برخی خوراکیها مثل آجیل و کنسروجات می تواند خطرناک باشند. اختلال در کار غده تیروئید هم می تواند باعث بروز این مشکل شود. مصرف برخی داروها از جمله داروهای ضد دیابت، رژیم غذایی بدون پروتئین کافی و عدم نوشیدن آب کافی از دیگر عوامل بروز این مشکل هستند. بیماریهای غده هیپوفیز به خصوص کم کاری این غده ممکن است باعث حبس مایعات در بدن شود.

این عارضه می تواند مشکلات و بیماریهای دیگری را برای بدن ایجاد کند از جمله کم کاری تیروئید. در مورد زنان نیز ممکن است به ایجاد کیست تخمدان منجر شود. اما خوشبختانه به سادگی می‎توان این بیماری را درمان کرد، فقط باید مصرف نمک و شکر را در برنامه غذایی کاهش داد و به مقدار کافی آب نوشید. ورزش و تحرک مخصوصا پیاده روی را در دستور کار قرار داد. زیرا این ورزش باعث خروج مایعات از بدن می‎شود. پیاده روی و دویدن آرام به دلیل عرق کردن، به بدن برای دفع مایعات کمک می‌کند.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط:

راهی آسان برای پیشگیری از چاقی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *