bبا این افراد ازدواج نکنید! · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
با این افراد ازدواج نکنید!

شناخت و تحقیق در مورد فرد مقابل و خانواده او برای ازدواج و شروع زندگی مشترک بسیار اهمیت دارد. اگر در مراحل تحقیقات خود و رفت و آمد با فرد و خانواده‌اش متوجه صفاتی که در این مطلب ذکر کرده‌ایم شدید، باید بدانید نتیجه این زندگی خوشبختی نخواهد بود. وجود بعضی صفات و ویژگی ها در افراد، خطر آسیب دیدن زندگی مشترک آینده آن ها را افزایش می دهد.

با این افراد ازدواج نکنید

افراد خشمگین

برخی افراد به طور ناگهانی و با شدت بسیار و طولانی مدت خشمگین می شوند. این افراد معمولا با استفاده از خشمشان دیگران را کنترل می کنند. زمانی که چیزی مطابق میل آنها نباشد از کوره در می روند و با فریاد دست به تهدید می زنند یا خشم خود را با قطع تلفن، کوبیدن در، پرت کردن و شکستن اشیا بروز می دهند یا به طور مکرر در مکان های عمومی نزاع می کنند. این افراد در آینده، خشم خویش را با مورد ضرب و جرح قرار دادن همسر تخلیه می کنند.

افراد مسئولیت گریز

این افراد دائما به دنبال مقصر می گردند تا دیگران را به خاطر مسائلی که برایشان پیش آمده است سرزنش کنند. آن ها بازیگران خوب نقش قربانی هستند. به جای صرف انرژی برای ایجاد راه حل، مدام در حال نق زدن و شکایت از زمین و زمان هستند. دیگران را به خاطر گذشته خود، مسئول می دانند. دقت کنید که در صورت ازدواج با چنین فردی، شما متهم ردیف اول مشکلات وی خواهید شد.

افرادی که احساسات و هیجانات را بروز نمی‌دهند

آنچه موجب افزایش صمیمیت در روابط زوجین می‌شود، بیان احساسات و عواطف است؛ اما این دسته از افراد نه تنها با هیجانات و عواطف خود آشنا نیستند؛ بلکه ابراز آن را نیز به باد استهزاء می‌گیرند.

افرادی که خانواده مداخله گر دارند

افرادی که خانواده مداخله گر دارند و در ضمن توانایی مقابله با آن ها را ندارند، گزینه مناسبی برای ازدواج نیستند. متاسفانه مداخله گر بودن خانواده ها به آسانی و به سرعت مشخص نمی شود و فقط با رفت و آمدهای زیاد و با گذشت زمان، آشکار می شود. نکته مهم اینجاست که شیوه برخورد همسر، تعیین کننده است یعنی اگر همسر توانایی ایستادگی و اصلاح را داشته باشد، خانواده نمی تواند دخالت کند و در نتیجه رابطه همسران مخدوش نمی شود.

افرادی که مواد مخدر مصرف می‌کنند

این افراد از تاثیرات این گونه مواد شیمیایی برای فرار از حل مسائل زندگی خویش و دستیابی به آرامشی موقتی استفاده می‌کنند. دلیل توصیه روان شناسان به ممانعت از ازدواج با چنین افرادی نه صرفا به دلیل اعتیاد بلکه به دلیل عوارض جانبی است که بر فرد می گذارد؛ برای نمونه مصرف تریاک می تواند پرخاشگری، پرحرفی، توهم و بدبینی ایجاد کند؛ اگر به فردی علاقه مند هستید که در آزمایش های پیش از ازدواج مشخص شد به نوعی مصرف کننده موادمخدر است، اگر منصرف شوید بهتر است در غیر اینصورت در ابتدا لازم است که با کمک متخصص ترک کند و پس از گذشت یک سال از پاکی وی، با رعایت احتیاط، به ازدواج با او اقدام کنید زیرا خود ازدواج به دلیل فشارهایی که وارد می کند، می تواند دوباره فرد را به سمت مصرف سوق دهد.

افراد کنترل کننده

این افراد مدام به دیگران می گویند که چه کار کنند. آن ها حس مالکیت بالایی دارند و معمولا والدینی سخت گیر و انتقادگر داشته اند. به لحاظ عاطفی محدود هستند به طوری که احساساتشان را ابراز نمی کنند و غالبا نیز دارای وسواس در امور هستند.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط:

شناخت پیش از ازدواج

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *