bبا این ادویه‌ها، کلسترول خون را کاهش دهید! · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
با این ادویه‌ها، کلسترول خون را کاهش دهید!

کلسترول بالا خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته را افزایش می‌دهد. سبک زندگی سالم، فعالیت بدنی مناسب و یک رژیم غذایی خوب به شما کمک خواهد کرد که سطح چربی خون‌تان را کاهش دهید. علاوه بر این اضافه کردن برخی ادویه‌جات به برنامه غذایی‌تان می‌تواند  خون را پایین بیاورد.

کاهش کلسترول

سیر:

اطلاعات پزشکی نشان می‌دهد سیر به کاهش چربی خون و تری گلیسیرید که موجب ایجاد پلاک در رگ‎های خونی می‎شوند، کمک می‌کند و بدین ترتیب ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‎دهد. سیر خواص آنتی اکسیدانی، آنتی بیوتیکی و ضد ویروسی و ضد قارچی فوق العاده ای نیز دارد. سیر همچنین فشار خون را نیز کاهش می‌دهد.

زردچوبه:

پایین آوردن کلسترول بد خون (LDL) و جلوگیری از تشکیل پلاک یا همان گرفتگی عروق، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد. اطلاعات پزشکی می‌گوید زردچوبه در پیشگیری از تشکیل پلاک در رگ‌های خونی، که آترواسکلروزیس نیز خوانده می‌شود، موثر است. علاوه بر این زردچوبه دارای کورکومین است. کورکومین یک آنتی اکسیدان قوی است که با رادیکال‌های آزاد و اثرات تخریب کننده آن بر روی بافت‌های سلولی مبارزه می‌کند و از پیری زودرس سلول‌ها جلوگیری می‌کند. 

زنجبیل: 

این ماده غذایی خواص بیشماری از جمله برای درمان سرطان و بیماری‎های گوارشی دارد. علاوه بر این مطالعات پزشکی ثابت کرده است که زنجبیل موجب کاهش چربی خون و در نتیجه کاهش تشکیل پلاک در رگ‌های خونی می‌شود. این اثرات موجب کاهش آترواسکلروزیس که همان عامل ایجاد بیماری‌های قلبی و سکته مغزی و قلبی است، می‌شود.

منبع: beytoote.com

مطالب مرتبط: 

راهکارهایی برای کاهش کلسترول

چگونه تری گلیسیرید خون را کاهش دهیم؟

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *