این ۴ آجیل از بیماری قلبی پیشگیری می‎کنند!

اطلاعات پزشکی حاصل از پژوهش‌های محققان نشان می‎دهد که اضافه کردن روزانه ۳۰ گرم آجیل به رژیم غذایی خطر ابتلا به بیماری قلبی را تا ۳۰ درصد کاهش می دهد. این دانه‏‎های روغنی با کاهش فشار خون و کاهش سطوح کلسترول از تشکیل پلاک در عروق و خطر ابتلا به حمله قلبی تا حد بسیار زیادی جلوگیری می کنند.

این 4 آجیل از بیماری قلبی پیشگیری می‎کنند!

گردو

 گردو حاوی غلظت بالایی از چربی های سالم است و ۴۷ درصد آن از اسیدهای چرب اشباع نشده تشکیل شده است. یک نوع اسید چرب اشباع نشده در گردو یعنی اسید آلفا لینولئیک به عنوان یک عامل ضد التهابی عمل می کند و باعث کاهش تجمع پلاک در عروق کرونر می‌شود. گردو همچنین باعث بهبود سطح کلسترول و عملکرد شریان های کوچک و عروق در بدن می شود. افرادی که روزانه ۴۳ گرم گردو مصرف می کنند، شاهد کاهش میزان کلسترول LDL هستند. علاوه بر این، مصرف گردو سطح آپولیپوپروتئینB که یک عامل ژنتیکی قوی برای ابتلا به بیماری عروق کرونر است را کاهش می دهد.

بادام

اضافه کردن بادام به رژیم غذایی منجر به کاهش سطوح کلسترول بد خون (LDL) می شود و از تشکیل پلاک در عروق و خطر ابتلا به حمله قلبی جلوگیری می کند. مصرف بادام همچنین خطر ابتلا به مقاومت به انسولین و دیابت را نیز کاهش می دهد و منجر به بهبود حساسیت به انسولین می شود. علاوه بر این، مصرف بادام راهی برای کاهش وزن است. در یک مطالعه نشان داده شد که اضافه کردن ۸۴ گرم بادام روزانه به رژیم غذایی، منجر به کاهش ۱۴ درصدی دور کمر می شود و از چاقی شکمی نیز می کاهد. بین مصرف بادام و کاهش التهاب بدن نیز رابطه مستقیم وجود دارد.

بادام زمینی 

اطلاعات پزشکی حاصل از پژوهش‌های جدید نشان می‎دهد که مصرف بادام زمینی خطر ابتلا به بیماری قلبی را تا ۳۴ درصد کاهش می دهد. خوردن روزانه ۲۸ گرم بادام زمینی و یا ۱۶ گرم کره بادام زمینی برای ۵ بار در هفته، خطر ابتلا به بیماری قلبی را در مبتلایان به دیابت، تا ۴۴ درصد کاهش می دهد. البته به شرطی که به این نوع آجیل حساسیت نداشته باشید. 

پسته 

اضافه کردن این آجیل به رژیم غذایی باعث کاهش فشار خون می‎شود. در افراد مبتلا به دیابت، مصرف پسته باعث کاهش کلسترول بد خون یعنی فاکتور مهم خطر ابتلا به بیماری های قلبی می شود. مصرف روزانه ۶ تا ۱۰ گرم پسته با بهبود سرعت پاسخ قلب به استرس، کاهش فشار خون، و بهبود عملکرد قلب می شود.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

پیشگیری از گرفتگی عروق قلب با تغذیه مناسب

با این میوه دیابت و بیماری قلبی را درمان کنید!

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *