اگر پوکی استخوان دارید، پوست تخم مرغ را دور نریزید!

پوست تخم مرغ منبع طبیعی و بسیار غنی از مواد معدنی است، ۹۰ درصد آن کلسیم است.  این کلسیم به راحتی توسط بدن ما جذب می‎شود زیرا مواد شیمیایی آن با ساختار دندان و استخوان ما شباهت دارد. اطلاعات پزشکی ثابت کرده است اگر مقدار کافی کلسیم مصرف کنیم از پوکی استخوان و بیماری کلسترول بالا و فشار خون بالا پیشگیری می‌کنیم.

پوکی استخوان پوکی استخوان اگر پوکی استخوان دارید، پوست تخم مرغ را دور نریزید!

پوسته تخم مرغ علاوه بر کلسیم  حاوی آهن، روی، مس، منگنز، فلوئور، فسفر، کروم نیز می‎باشد. بسیاری از متخصصان و برترین پزشکان پوسته تخم مرغ را به عنوان بهترین مکمل کلسیم طبیعی و موثر توصیه می‌کنند. میزان توصیه شده ۱.۵ تا ۳ گرم پوسته تخم مرغ خرد شده در روز است. این ماده علاوه بر درمان پوکی استخوان فواید دیگری هم دارد. اما پوست تخم مرغ را برای چه و چطور مصرف کنیم؟

۱- برای پاکسازی خون: ابتدا باید پوسته تخم مرغ را کاملا بشویید. پوست ۵ عدد تخم مرغ را کاملا خرد کنید و در سه لیتر آب بریزید و به مدت ۷ روز در یخچال قرار دهید. بعد از این ۷ روز می‎توانید آن را به عنوان آب آشامیدنی مصرف کنید. نوشیدن ۲ تا ۳ لیوان از این نوشیدنی در روز توصیه می‎شود. می‎توانید مقداری آب لیموترش تازه هم به آن اضافه کنید.

۲-  درمان تیروئید: پوست ۸ عدد تخم مرغ را خوب بشویید و خرد کنید. آب ۲ عدد لیموترش را به آن اضافه کنید و بگذارید چند روز در یخچال بماند. بعد از این مدت مقداری عسل به آن اضافه کنید و مخلوط کنید و ۷ روز دیگر در یخچال بماند. بعد روزانه ۲ تا ۴ قاشق چایخوری در روز مصرف کنید. 

۳- ورم معده و زخم معده: مقدار کمی پوست تخم مرغ خرد شده به اندازه یک نوک چاقو را با ۲ قاشق غذاخوری آب لیموترش به آن اضافه کنید و صبر کنید تا پوست تخم مرغ نرم شود بعد مقدار کمی شیر داغ به آن اضافه کنید و این مخلوط را صبح ناشتا و شب قبل از خواب میل کنید. 

منبع: www.healthyfoodstyle.com

مطالب مرتبط: 

نوشیدن چای از پوکی استخوان جلوگیری می‌کند

برای پیشگیری از پوکی استخوان سویا بخورید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *