اگر پوکی استخوان دارید، پوست تخم مرغ را دور نریزید!

پوست تخم مرغ منبع طبیعی و بسیار غنی از مواد معدنی است، ۹۰ درصد آن کلسیم است.  این کلسیم به راحتی توسط بدن ما جذب می‎شود زیرا مواد شیمیایی آن با ساختار دندان و استخوان ما شباهت دارد. اطلاعات پزشکی ثابت کرده است اگر مقدار کافی کلسیم مصرف کنیم از پوکی استخوان و بیماری کلسترول بالا و فشار خون بالا پیشگیری می‌کنیم.

 پوکی استخوان

پوسته تخم مرغ علاوه بر کلسیم  حاوی آهن، روی، مس، منگنز، فلوئور، فسفر، کروم نیز می‎باشد. بسیاری از متخصصان و برترین پزشکان پوسته تخم مرغ را به عنوان بهترین مکمل کلسیم طبیعی و موثر توصیه می‌کنند. میزان توصیه شده ۱.۵ تا ۳ گرم پوسته تخم مرغ خرد شده در روز است. این ماده علاوه بر درمان پوکی استخوان فواید دیگری هم دارد. اما پوست تخم مرغ را برای چه و چطور مصرف کنیم؟

۱- برای پاکسازی خون: ابتدا باید پوسته تخم مرغ را کاملا بشویید. پوست ۵ عدد تخم مرغ را کاملا خرد کنید و در سه لیتر آب بریزید و به مدت ۷ روز در یخچال قرار دهید. بعد از این ۷ روز می‎توانید آن را به عنوان آب آشامیدنی مصرف کنید. نوشیدن ۲ تا ۳ لیوان از این نوشیدنی در روز توصیه می‎شود. می‎توانید مقداری آب لیموترش تازه هم به آن اضافه کنید.

۲-  درمان تیروئید: پوست ۸ عدد تخم مرغ را خوب بشویید و خرد کنید. آب ۲ عدد لیموترش را به آن اضافه کنید و بگذارید چند روز در یخچال بماند. بعد از این مدت مقداری عسل به آن اضافه کنید و مخلوط کنید و ۷ روز دیگر در یخچال بماند. بعد روزانه ۲ تا ۴ قاشق چایخوری در روز مصرف کنید. 

۳- ورم معده و زخم معده: مقدار کمی پوست تخم مرغ خرد شده به اندازه یک نوک چاقو را با ۲ قاشق غذاخوری آب لیموترش به آن اضافه کنید و صبر کنید تا پوست تخم مرغ نرم شود بعد مقدار کمی شیر داغ به آن اضافه کنید و این مخلوط را صبح ناشتا و شب قبل از خواب میل کنید. 

منبع: www.healthyfoodstyle.com

مطالب مرتبط: 

نوشیدن چای از پوکی استخوان جلوگیری می‌کند

برای پیشگیری از پوکی استخوان سویا بخورید

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *