اگر غلظت خون دارید، آویشن بخورید

گیاه آویشن دارای طبیعت گرم و خشک بوده و برای افراد سرد مزاج مناسب است. آو‌یشن به کاهش غلظت خون و گرم شدن بدن کمک می‌کند. اما برای افرادی که خونشان خیلی رقیق است یا داروهای رقیق کننده خون مصرف می‌کنند بهتر است به صورت مستمر و طولانی مدت از این گیاه استفاده نکنند.

اگر غلظت خون دارید، آویشن بخورید

افرادی که مزاجشان گرم هست به صورت کلی بهتر است از این دارو برای درمان خودشان استفاده نکنند. آو‌یشن انواع بسیاری دارد که به صورت کلی می‌توان به دو دسته باغی و کوهی اشاره کرد. آو‌یشن کوهی از آو‌یشن باغی خیلی گرم تر و خیلی خشک تر است لذا افراد گرم و خشک بهتر است در صورت نیاز از باغی آن استفاده کنند. آو‌یشن به عنوان گیاهی ضدعفونی کننده شناخته شده است. محلول شستشوی دهان که حاوی آو‌یشن باشد در درمان عفونت لثه موثر است و به همین دلیل برای تهیه برخی از دهانشویه ها، خمیر دندان ها نیز به کار می رود. آو‌یشن در درمان بیماری مجاری تنفس فوقانی از قبیل برونشیت و آسم تاثیرات مفیدی دارد و برای معالجه سرفه و گلودرد استفاده می شود.

در طب سنتی از این گیاه به عنوان ضد اسپاسم، تنگی نفس و سرفه و سوء هاضمه و درمان سیاه سرفه، برونشیت، عفونت ریه، سرماخوردگی، آنفلوآنزا و برای درمان نفخ و گرفتگی های عضلانی استفاده می شود. آو‌یشن یکی از بهترین داروهای گیاهی برای تقویت اعصاب، درمان افسردگی، خستگی و بی خوابی مفید است و مصرف آن موجب کاهش فشارخون و چربی خون و غلظت خون می‌شود. آویشن ضد تشنج و ضد صرع و ضد نفخ بوده و برای تقویت بینایی و معده هم مفید است. برای درمان و کاهش ریزش مو کافی است موی سر را با محلول رقیق اسانس آو‌یشن شستشو دهید تا سبب افزایش جریان خون در پوست سر شود و از ریزش مو جلوگیری کند. 

مصرف زیاد آو‌یشن یا عصاره آن در دوران بارداری می تواند احتمال سقط جنین را افزایش دهد. بنابراین توصیه شده است که خانم‌های حامله از مصرف این گیاه خودداری کنند. همچنین مطالعات نشان می دهد که  آویشن می تواند روند انعقاد خون را با تاخیر مواجه کند. بنابراین کسانی که قرار است تحت عمل جراحی قرار بگیرند، از دو هفته قبل از عمل جراحی، نباید آویشن استفاده کنند. 

منبع: namnak.com

مطالب مرتبط: 

ادویه‌هایی که قند خون را تنظیم می‌کنند

اگر کم خونی دارید، انجیر بخورید

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *