اگر این نشانه‌ها را دارید، قلب‌تان به خوبی کار نمی‎کند!

علایم و نشانه‌های بیماری از مهم ترین ابزارهای تشخیص در تمام بیماری‌ها از جمله بیماری‌های قلبی می‌باشد. اگرچه مشکلات قلبی می‌توانند پنهان باشند و بطور ناگهانی و ظاهرا بدون هشدار، از راه برسند. اما اغلب اوقات، سرنخ‌ هایی وجود دارد که اگر آنها را بشناسیم می‎توانیم زندگی خود و اطرفیانمان را نجات دهیم.

اگر این نشانه‌ها را دارید، قلب‌تان به خوبی کار نمی‎کند!

علائم شبیه آنفولانزا

حالت تهوع یا خستگی یا حالت سرماخوردگی و عرق سرد می‌تواند نشان دهنده‌ی جریان خون ناکافی باشد. هر کسی گاهی اوقات، این علائم را تجربه می‌کند، اما اگر آنها بعد از یک جلسه فعالیت بدنی شروع می‌شوند، به پزشک مراجعه کنید.

ناراحتی معده

ناراحتی شدید معده نیز می‌تواند یک هشدار باشد. تحقیقات نشان می‌دهند که بعضی خانم‌ها از چند روز قبل از سکته، دچار سوء هاضمه می‌شوند، اما آن را به مشکل قلبی ربط نمی‌دهند، و در نتیجه به دنبال درمان نمی‌روند. هنگامی‌که شک دارید، کمک بگیرید.

تنگی نفس

اگر فعالیت سبک مثل بالا رفتن از چند پله، نفس شما را بند می‌آورد، به ویژه اگر قبلا قادر بودید بدون تنفس پر سر و صدا از پله‌ها بالا بروید، احتمالا مشکلی وجود دارد. باید فعالیت امروزتان را با فعالیت در یک یا دو سال گذشته، مقایسه کنید. اگر متوجه تغییرات عمده‌ای در نفس کشیدن‌تان شدید، نشانه‌ی آن است که اتفاقی در حال رخ دادن است. مشکلات تنفسی که در هنگام دراز کشیدن ایجاد می‌شوند نیز، مشکل ساز هستند.

خستگی و بی‌حالی

با توجه به مطالعه‌ای از دانشگاه آرکانزاس، بسیاری از زنانی که دچار سکته می‌شوند، در طول هفته‌ی منتهی به سکته، بطور عجیبی احساس خستگی می‌کنند. آنها همچنین «اختلالات خواب» را نیز گزارش کرده‌اند.

احساس گیجی

احساس سبکی سر، یا گیجی و منگی می‌تواند نشانه‌ای از انسداد، یا مشکل مربوط به دریچه‌ی قلب باشد، بخصوص اگر با حس تپش قلب همراه باشد. یک تحقیق جدید از دانشگاه کارولینای شمالی نشان می‌دهد اگر هر بار که به سرعت بلند می‌شوید، احساس سبکی سر دارید، ممکن است نشانه‌ای از یک مشکل قلبی در آینده نزدیک باشد!

درد یا تیر کشیدن قفسه سینه

اگر احساس می‌کنید که یک عضله در قفسه سینه‌تان کشیده می‌شود یا احساس فشار شدید روی قفسه سینه‌تان می‎کنید باید فورا با اورژانس تماس بگیرید. حتما نباید یک درد شدید باشد، می‌تواند یک درد ریز باشد و گاهی اوقات به شانه، بازوها، گردن یا فک شما سرایت کند. درد سینه‌ای که در طول یا بعد از تمرین یا هنگامیکه استرس دارید ظاهر می‌شود هم، بسیار نگران کننده است، زیرا می‌تواند نشانه‌ی یک مشکل جریان خون باشد.

منبع: fitnessmagazine.ir

مطالب مرتبط:

سکته قلبی خاموش!

ایست قلبی ناگهانی خیلی هم ناگهانی نیست!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *