اولین نشانه ابتلا به آلزایمر را بشناسید!

کارشناسان از مدت‌ها قبل بر مشکلات مربوط به قدرت حافظه و تفکر تمرکز داشته‌اند. اما بررسی‌های جدید محققان کانادایی نشان می‌دهد که برخی تغییرات رفتاری که با اصطلاح نارسایی رفتاری خفیف شناخته می‌شود. می‌تواند اولین نشانه‌های ابتلا به بیماری آلزایمر باشد.

اولین نشانه ابتلا به آلزایمر را بشناسید!

نارسایی رفتاری خفیف برای توصیف تغییرات پیوسته در رفتارهای طبیعی فرد مسن به کار گرفته می‌شود و تغییراتی همچون گوشه گیری، عصبانیت، اضطراب و وسواس را در بر می‌گیرد. افراد اغلب تصور می‌کنند آلزایمر از دست دادن قدرت حافظه است ولی در تمام موارد این ادعا صحیح نیست. بسیاری از بیماران مبتلا به زوال عقل به علائم عصبی نیز دچار هستند. منظور از تغییرات رفتاری، دگرگونی موقت رفتاری در فرد نیست بلکه شامل تغییراتی مداوم در رفتارهای سابق شخص است. در واقع بروز رفتارهایی خارج از شخصیت فرد می‌تواند نشان دهد که در مغز اشکالی در حال رخ دادن است. محققان کانادایی به فهرست بازبینی از علائم اولیه آلزایمر اشاره کرده‌اند که می‌تواند به منظور ارزیابی مشکلات رفتاری خفیف در افراد مسن مورد استفاده قرار گیرد. هر چند لازم است مطالعات بیشتری روی این علائم انجام گیرد اما کارشناسان امیدوارند این راهکارها در تشخیص نشانه‌های اولیه آلزایمر موثر باشد.

از علائم دیگر بیماری آلزایمر (Alzheimer’s) می‎توان به از دست دادن حافظه به ویژه فراموش کردن اطلاعاتی که فرد بیمار به تازگی آنها را به خاطر سپرده، اشاره کرد. سایر موارد شامل فراموش کردن تاریخ‌ها و رویدادهای مهم، پرسیدن مکرر سوالات مشابه و وابستگی به وسایلی مانند دفتر یادداشت و لوازم الکترونیکی برای به یاد آوردن موضوعات معمولی می‌باشد. برخی از افراد ممکن است تغییراتی را در توانایی‌شان برای برنامه ریزی یا کار کردن با اعداد و ارقام تجربه کنند. آنها اغلب رسیدگی به صورتحساب‌های ماهانه را فراموش می‌کنند و در تمرکز کردن برای انجام کارهای طولانی‌تر با مشکل مواجه می‌شوند. آنها حتی برای رانندگی کردن به یک مقصد آشنا، مدیریت هزینه‌ها و یا به یاد آوردن قوانین بازی‌های مورد علاقه شان دچار مشکل می‎شوند.

منبع: salamatnews.com

مطالب: 

با خوردن این غذاها از آلزایمر پیشگیری کنید

داروهای ضد سرطان امیدی برای درمان آلزایمر و پارکینسون!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *