انواع ماسک صورت برای پوست چرب

انواع ماسک صورت برای پوست چرب

ماسک اسفناج: اسفناج را پخته و له کنید و با سفیدآب مخلوط کرده و روی صورت به مدت ۲۰ دقیقه بمالید تا باعث از بین رفتن جوش‌های پوستی شود. 

ماسک جعفری: جعفری را له کنید و با مقداری روغن زیتون و نمک مخلوط کرده و  به عنوان ماسک صورت استفاده کنید. این کار را قبل از خواب انجام دهید و و بعد از بیدار شدن صورت را با آب ولرم بشویید. هر روز این کار را تکرار کنید تا جوش‌ها به طور کامل از بین بروند.

ماسک برگ مو: ۶۰ گرم برگ مو خشک شده را در یک لیتر آب سرد بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا بجوشد. بعد از چند دقیقه جوشیدن، آن را صاف کرده و به صورت نیمه گرم یا سرد با کمک پنبه به روی جوش‌های صورت خود بمالید.

انواع ماسک صورت برای پوست چرب

ماسک عدس: عدس را بپزید ولی به جای آب از سرکه استفاده کنید. بعد از پختن عدس با سرکه آن را به صورت خمیری نرم درآورده و به صورت ضماد روی جوش‌های چرکی قرار دهید تا باعث بهبود آنها شود. 

ماسک گوجه فرنگی و سیب زمینی: مقداری گوجه فرنگی پوست گرفته را به صورت پوره درآورید. سپس مقداری پوره سیبزمینی به آن اضافه کنید. این دو ماده را با هم مخلوط کنید تا به صورت خمیر درآید. این خمیر را به عنوان ماسک صورت استفاده کنید.

ماسک شلغم: شلغم را رنده کرده و با مقداری لیموترش مخلوط کنید، حالا این مخلوط را حدود ۳۰ دقیقه روی جوش‌ها قرار داده و سپس صورت خود را با آب ولرم خوب بشویید. 

منبع: مجله پیام سلامتی

مطالب مرتبط:

جوش صورت (آکنه) و درمان آن

آب پیاز برای از بین بردن جوش و لکه‌های پوستی

تاثیر ویتامین‌ها بر سلامت پوست

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *