افراد موفق به دنیا نمی‌آیند بلکه ساخته می‌شوند

بزرگ‌ترین موفقیت‌های زمان ما متعلق به افرادی است که سرنوشت به آنها لبخند زده، این‌طور نیست؟ خیر، در واقع این‎طور نیست. افراد موفق به این دلیل به چنین موقعیتی رسیده‌اند که نقشه‌ای راهبردی (استراتژیک) داشته‎اند. آنها چیزهایی را که برای پیشرفت لازم است، می‌آموزند. 

افراد موفق

ما می‌دانیم که برای ساختمان به طرح و نقشه نیاز داریم، اما گاهی فراموش می‌کنیم که برای بنا کردن یک زندگی موفق نقشه لازم است. سرآشپز والتر پوتنزا صاحب سه رستوران ایتالیایی در (ردآیلند) است. او برای سرآشپز شدن مطالعه کرده و آموزش دیده است و حالا توانایی خود را محصول یک عمر آموزش می‌داند. او می‎گوید (هنگام افتتاح اولین رستوران، ناگهان همه درس‌های مدرسه، دانش و سابقه خانوادگی و احترام و اخلاق پدرم به کارم آمد. این عوامل مرا به صورت یک شخص متخصص عرضه غذا درآورد. اما آموختن هرگز متوقف نشد. یکی از رازهای موفقیت من این است که باید همواره بهتر از بقیه باشم. کسی سرآشپز از مادر زاده نمی‌شود. من اهل مطالعه هستم و هر وقت کتابی می‎خوانم ایده‌هایی بدست می‎آورم. سپس ایده‌ها را در محل کار خود مورد استفاده قرار می‎دهم. موفقیت از نظر من این نیست که چقدر پول به دست می‌آورم، بلکه این مهم است که در پایان هر روز توانسته باشم پانزده یا بیست مشتری را راضی کنم. در این صورت آدم موفقی هستم.)

تحقیقاتی که درباره مدیران تجاری موفق انجام شده، نشان می‌دهد که ۹۸ درصد آنها موفقیت خود را حاصل طرح‌ها و برنامه‌های خاص خود می‎دانند و بیش از نیمی از افراد آن را حاصل به کارگیری تجارب افراد موفق به عنوان الگو، می‌دانند.

منبع: کتاب ۱۰۰ راز ساده افراد موفق (دیوید نیون) 

مطالب مرتبط:

بدون اینکه سخت تلاش کنید کارهایتان را انجام دهید

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *