افراد شاد هرگز این کارها را نمی‌کنند!

در اطراف‌مان چیزهای خوب زیادی برای شادی وجود دارند که باید آنها را پیدا کنیم. اگر می خواهید ذاتا و از درون شاد باشید، باید بدانید که چه کارهایی نباید انجام دهید. در این مطلب لیست کارهایی که افراد شاد هرگز انجام نمی‎دهند، آورده‌ایم. این کارها را در سال جدید در زندگی تان متوقف کنید تا پرنشاط شوید.

افراد شاد

خودشان را با دیگران مقایسه نمی‌کنند

به جای مقایسه کردن خودتان با دیگران و انتقاد از خودتان، خود را واقعا مورد ملاحظه و بررسی قرار دهید. مطالعات زیادی نشان داده، شبکه‎های اجتماعی مثل فیسبوک راه را برای مقایسه خودتان با دیگران بسیار هموار می‌نمایند.

با افراد ناراضی وقت نمی‌گذرانند

زندگی ممکن است دشوار و ناخوشایند باشد، گیرکردن در شرایط ناراحت کننده کمکی نخواهد کرد. غصه خوردن و آه و ناله و دلسوزی کردن، شاید در لحظه احساس خوبی بدهند، اما در درازمدت بر روحیه و روابط تان تاثیر منفی گذاشته و آسیب زننده هستند.

مدام گوشی شان را چک نمی‌کنند

پشت چراغ قرمز، در اتاق انتظار و پیش از خواب رسانه های اجتماعی اعتیادآور وادارتان می کند مدام گوشی تان را چک کنید و در نتیجه حس و حال بدی پیدا کنید. بیشتر اوقات با بالا و پایین کردن بی هدف صفحات، احساس بهتری پیدا نمی کنید. اتفاقا وقتی بانشاط و سرحال هستید، مدام گوشی تان را چک نمی‌کنید، در لحظه زندگی می‌کنید، روی کاری که در حال انجامش هستید تمرکز دارید و به کسی که با او هستید توجه می کنید. یاد بگیرید که در لحظه هایی بدون بالا و پایین کردن صفحات احساس آرامش کنید.

استراحت کردن را فراموش نمی‌کنند

 افراد با نشاط می دانند که چطور مودبانه “نه” بگویند. آنها می دانند زمانی می توانند درکارهای شان بهترین باشند که برنامه شان را الویت بندی کنند. یک برنامه فشرده و پرمشغله، حتی پیش از شروع روز هم حس شتاب زدگی و عجله را ایجاد می کند. اگر نمی توانید در محل کارتان از یک روز پرمشغله شانه خالی کنید. چند دقیقه بین جلسات زمان بگذارید و روی تنفس تان تمرکز کنید، این بهترین ابزار برای آرامش در طول یک روز پرتکاپو است. دم و بازدم های تان را بشمارید، اجازه دهید بازدم تان دوبرابر دم، طول بکشد تا ضربان قلب تان آرام شود.

بابت موفقیت دیگران شادی می‌کنند

افراد ناراحت و ناراضی در دنیای کوچکی زندگی می‌کنند که پاداش ها و امتیازات دیگران برای شان وحشت انگیز است اما افراد بانشاط در دنیای بزرگی زندگی می کنند که چیزهای زیادی برای شادی شان دارد. این بار که دوست تان در شغلش پیشرفتی کرد، به او تبریک بگویید و شادی تان را ابراز کنید. در مورد چیزهایی که وابسته به شانس هستند نیز نمی دانید چه وقت نوبت شما خواهد بود، پس چرا برای خوش شانسی دیگران شادی نکنید؟

 منبع: beytoote.com

مطالب مرتبط:

راز شادی و سرزندگی بیشتر در برخی افراد کشف شد!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *