اعتیاد به جراحی زیبایی

این جراحی‎ها از یک قسمت بدن شروع می‎شود و به مرور ادامه پیدا می‎کند و به اعتیاد تبدیل می‌شود. خانمی بعد از بچه دار شدن برای ساکشن کردن چربی شکم و پهلو به پزشک زیبایی مراجعه می‎کند. جراحی خوب پیش می‎رود و نتیجه رضایت بخش است. پس در قدم بعدی به فکر عمل جراحی دوم مثلا جراحی سینه یا عمل بینی (رینوپلاستی) و یا انواع دیگر جراحی زیبایی می‎‎افتد.

جراحی زیبایی

اما سوالی که پیش می‎آید این است که از کی این اعمال جراحی زیاده روی یا اعتیاد محسوب می‎شود؟ تا کجا می‎توان پیش رفت؟ آیا حد و حدودی برای این گونه جراحی‌ها می‎توان در نظر گرفت؟ این غیر معمول نیست که افرادی بخواهند چند عمل جراحی را روی بدن خود در یک روز به طور همزمان انجام دهند. البته خیلی از جراحان پلاستیک نیز افراد را به این کار تشویق می‌کنند. اما بعضی دیگر از پزشکان این گونه جراحی‌ها را انجام نداده و فرد را منصرف می‎کنند. یکی از دلایلی که نمی‎توان به آسانی حد و حدود درست و غلط این جراحی‎ها را تعیین کرد، این است که از هر فردی به فرد دیگر شرایط بسیار متفاوت است. امروزه گرایشی در بیشتر افراد نسبت به زیبایی ظاهری و جسمی دیده می‎شود. شاید یکی از دلایل آن رواج یافتن شبکه‌های اجتماعی و به اشتراک کذاشتن تصاویر باشد. بعضی از افراد شیفته توجه و تعریف و تمجید دیگران از خودشان می‎شوند. به همین دلیل به صورت افراطی سعی می‎کنند با کمک انواع جراحی زیبایی مثل عمل بینی، پروتز گونه، پروتز سینه، لیپوساکشن و غیره زیباتر و خوش اندام‎تر به نظر برسند. البته تمام افرادی که جراحی پلاستیک یا زیبایی انجام می‎دهند در خطر اعتیاد به این جراحی‎ها نیستند.

اینکه کدام جراحی زیبایی برای کدام بیمار ایمن و بدون مشکل است یا عوارض جانبی خطرناک دارد و نامعقول است بر عهده جراح زیبایی یا جراح پلاستیک است. قبل از هر تصمیمی در مورد این کار باید به انتخاب جراح پلاستیک دقت کنید. بهترین جراح زیبایی و پلاستیک را انتخاب کنید و راجع به اهداف و انتظارات خود از عمل زیبایی با او مشورت کنید. اگر در مورد قسمتی از بدنتان وسواس زیادی دارید بهتر است عمل جراحی را به تعویق بیاندازید و بیشتر تحقیق و فکر کنید. چون ممکن است این وسواس بی مورد باشد و شما واقعا مشکلی نداشته باشید و جراحی لزومی نداشته باشد. 

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

نوجوانان و جراحی زیبایی

اعتیادهای عجیب و غریب!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *