چه اصلاحاتی در عمل بینی امکان پذیر است؟

اولین قدم برای انجام عمل بینی (Rhinoplasty) ارزیابی ساختار بینی توسط پزشک زیبایی است. بهترین جراح بینی ابتدا قسمت خارجی و داخلی بینی را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‎دهد. برای بعضی از بیماران که مشکلات تنفسی یا سینوزیت یا انحراف بینی دارند بررسی داخل بینی از اهمیت زیادی برخوردار است. تشخیص درست منجر به جراحی درست می‎شود و نتیجه رضایت بخش خواهد بود.

عمل بینی

برای اینکه به بیمار کمک شود تا تشخیص دهد انجام چه تغییراتی روی بینی ممکن یا غیر ممکن است، جراح پلاستیک قسمت‎های مختلف بینی بیمار را جداگانه بررسی می‎کند و تغییراتی را که می‎توان روی هر قسمت ایجاد کرد تا اشکالات مد نظر بیمار برطرف شود را توضیح می‎دهد. در اینجا به نارضایتی‎هایی که اکثر بیماران در مورد قسمت‌های مختلف بینی دارند و از جراح می‎خواهند که آنها را اصلاح کند اشاره شده است:

۱- قوز بینی یا برآمدگی بینی 

۲- پهن بودن کل بینی 

۳- بلند بودن یا زیاد بودن ارتفاع بینی یا بیرون زدگی بیش از حد بینی از صورت

۴- بزرگ بودن یا گرد بودن یا گوشتی بودن نوک بینی

۵- ناهماهنگ بودن سوراخ‎های بینی یا ناراضی بودن از پره های بینی

۶- ناراضی بودن از زاویه بینی با لب بالا یا همان افتاده بودن یا سر بالا بودن بینی

در جراحی بینی انجام تغییرات روی تمام این قسمت‎ها ممکن است اما لزوم انجام تمام این موارد و میزان تغییرات برای هر بیمار منحصر به فرد و با توجه به ساختار بینی و سایر اجزای صورت او باید انجام گیرد. بنابراین مهم است که این بخش‌ها توسط پزشک در جلسه مشاوره قبل از عمل بررسی شود و برای بیمار توضیح داده شود که در مورد ساختار بینی و دیگر اجزای صورت او چه تغییراتی و چه میزان تغییر برای هر قسمت بینی امکان‌پذیر است. در این صورت بیمار با آگاهی اقدام به انجام جراحی بینی می‎کند و از نتیجه عمل هم رضایت بیشتری خواهد داشت. 

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

عمل بینی و انحراف بینی!

مراقبت‌های بعد از عمل بینی

عمل بینی با لیزر

عمل بینی گوشتی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *