چه اصلاحاتی در عمل بینی امکان پذیر است؟

اولین قدم برای انجام عمل بینی (Rhinoplasty) ارزیابی ساختار بینی توسط پزشک زیبایی است. بهترین جراح بینی ابتدا قسمت خارجی و داخلی بینی را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‎دهد. برای بعضی از بیماران که مشکلات تنفسی یا سینوزیت یا انحراف بینی دارند بررسی داخل بینی از اهمیت زیادی برخوردار است. تشخیص درست منجر به جراحی درست می‎شود و نتیجه رضایت بخش خواهد بود.

عمل بینی عمل بینی چه اصلاحاتی در عمل بینی امکان پذیر است؟

برای اینکه به بیمار کمک شود تا تشخیص دهد انجام چه تغییراتی روی بینی ممکن یا غیر ممکن است، جراح پلاستیک قسمت‎های مختلف بینی بیمار را جداگانه بررسی می‎کند و تغییراتی را که می‎توان روی هر قسمت ایجاد کرد تا اشکالات مد نظر بیمار برطرف شود را توضیح می‎دهد. در اینجا به نارضایتی‎هایی که اکثر بیماران در مورد قسمت‌های مختلف بینی دارند و از جراح می‎خواهند که آنها را اصلاح کند اشاره شده است:

۱- قوز بینی یا برآمدگی بینی 

۲- پهن بودن کل بینی 

۳- بلند بودن یا زیاد بودن ارتفاع بینی یا بیرون زدگی بیش از حد بینی از صورت

۴- بزرگ بودن یا گرد بودن یا گوشتی بودن نوک بینی

۵- ناهماهنگ بودن سوراخ‎های بینی یا ناراضی بودن از پره های بینی

۶- ناراضی بودن از زاویه بینی با لب بالا یا همان افتاده بودن یا سر بالا بودن بینی

در جراحی بینی انجام تغییرات روی تمام این قسمت‎ها ممکن است اما لزوم انجام تمام این موارد و میزان تغییرات برای هر بیمار منحصر به فرد و با توجه به ساختار بینی و سایر اجزای صورت او باید انجام گیرد. بنابراین مهم است که این بخش‌ها توسط پزشک در جلسه مشاوره قبل از عمل بررسی شود و برای بیمار توضیح داده شود که در مورد ساختار بینی و دیگر اجزای صورت او چه تغییراتی و چه میزان تغییر برای هر قسمت بینی امکان‌پذیر است. در این صورت بیمار با آگاهی اقدام به انجام جراحی بینی می‎کند و از نتیجه عمل هم رضایت بیشتری خواهد داشت. 

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

عمل بینی و انحراف بینی!

مراقبت‌های بعد از عمل بینی

عمل بینی با لیزر

عمل بینی گوشتی
نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *