اشیای خیلی آلوده که با آنها سر و کار داریم

 اگر از مردم راجع به کثیف‎ترین جای منزل بپرسند اکثر افراد توالت منزل را به عنوان کثیف‌ترین مکان می‎شناسند. اما جالب است بدانید لوازم و اشیایی آلوده‌تر از توالت هستند که به فکر تمیز کردن آنها هم نیستیم.

مطالعات پزشکی نشان داده باکتری‌ها و میکروب‌های موجود در تلفن همراه، تبلت و صفحه کلید کامپیوتر ۱۰ برابر توالت است. کیبورد یکی از مهمترین راه‌های انتقال بیماری در محل کار است. پس قبل از شروع کار در اداره کیبورد و موس را تمیز کنید. یکی از مهمترین منابع آلودگی، اسکاچ ظرفشویی است. میزان باکتری‌های موجود در اسفنج آشپزخانه ۴۰۰ برابر بیشتر از کاسه توالت است. بهتر است آنها را زود به زود عوض کنید. سینک ظرفشویی کثیف‌ترین جای خانه است، صد هزار بار کثیف‌تر از توالت.

اشیای خیلی آلوده که با آنها سر و کار داریم

حوله یکی از آلوده‌ترین اشیای خانه است. از قرار دادن حوله و دستمال در توالت و حمام اجتناب کنید. حوله‌ها را زود عوض کنید و بشویید. تخته خرد کن از یکی از جاهایی است که باکتری‌ها پنهان می‎شوند. شیارهایی که چاقو ایجاد می‎کند باعث تجمع بیشتر میکروب‌هاست. تخته‌هایی که برای گوشت استفاده می‎شوند کثیف‎تر است. بهتر است برای گوشت و سبزیجات تخته‌های جداگانه در نظر بگیرید. برخی از اشیای آلوده دیگر عبارتند از: کلید برق، پول، فرمان ماشین، دستگاه‌های خود پرداز، منوی رستوران، صندلی و دستگیره‌های وسایل حمل و نقل عمومی، موکت یا فرش، دکمه آسانسور و دسته‌های کیف دستی

منبع: مجله پیام سلامتی

مطالب مرتبط:   

خرافات سلامت را باور نکنید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *