اسموتی‌های خوشمزه برای لاغری!

با ترکیب درست از مواد تشکیل دهنده، اسموتی مورد علاقه شما می‌تواند باعث لاغری و تناسب اندام شما شود. این اسموتی‎های خوشمزه را امتحان کنید تا تاثیر آنها را در چربی سوزی و کاهش وزن‌تان مشاهده کنید. 

اسموتی برای لاغری

اسموتی موز و کره بادام زمینی

نصف فنجان ماست ساده بدون چربی، نصف فنجان شیر بدون چربی، ۲ قاشق غذاخوری کره بادام زمینی، یک چهارم موز رسیده، ۱ قاشق غذاخوری عسل خام و طبیعی و ۴ تکه یخ را در مخلوط کن بریزید و تا زمانیکه نرم و کرمی شود، مخلوط کنید. آن را در یک لیوان بلند بریزید و با چند برش موز تزئین کنید. روی آن مقداری خلال بادام بریزید. این اسموتی حاوی مقدار زیادی پروتئین، فیبر، روغن‌های سالم و کربوهیدرات است.

اسموتی انبه آووکادو

یک چهارم فنجان آووکادوی رسیده و له شده، یک چهارم فنجان انبه رسیده و خرد شده، نصف فنجان آب انبه، یک چهارم فنجام ماست وانیلی بدون چربی، ۱ قاشق غذاخوری آب لیموی تازه، ۱ قاشق غذاخوری شکر قهوه‌ای تصفیه نشده، ۲ پیمانه پودر پروتئین وانیلی و ۶ تکه یخ در مخلوط کن بریزید و تا زمانی‌ که صاف و یک‌دست شوند، آن‌ها را مخلوط کنید. این مخلوط را در یک لیوان بلند بریزید و با برش‌های انبه تزئین کنید و میل کنید. این اسموتی فوق العاده سیر کننده، حاوی مقدار زیادی فیبر، چربی‌های سالم و پروتئین است و درهر لیوان فقط ۲۹۸ کالری دارد.

اسموتی ماست و زغال اخته

 ۱۷۰ گرم ماست وانیلی، ۱ فنجان شیر بدون چربی یا شیر سویا، ۱ فنجان زغال اخته تازه، ۱ فنجان زغال اخته یخ زده، ۱ قاشق غذاخوری روغن بذر کتان.

شیر، ماست، زغال اخته تازه و یخ زده را در یک مخلوط کن بریزید و آن‌ها را یک دقیقه با هم مخلوط کنید. هنگامیکه مخلوط صاف و یکدستی به دست آمد، اسموتی را در یک لیوان بلند بریزید و به آن مقداری روغن بذر کتان اضافه کرده و بهم بزنید. آن را با چند زغال اخته تازه تزئین کرده و میل کنید. این اسموتی را می‌توانید به جای یک وعده غذایی میل کنید زیرا سرشار از پروتئین، کربوهیدرات‌ها، فیبر و چربی‌های سالم می‌باشد.

اسموتی تمشک و شکلات 

۱۷۰ گرم ماست وانیلی، نصف فنجان شیر بدون چربی یا شیر سویا،  یک چهارم فنجان چیپس شکلات، ۱ فنجان تمشک تازه، ۱ فنجان تمشک یخ زده را در مخلوط کن ریخته و به مدت یک دقیقه با هم مخلوط کنید. هنگامی که مخلوط صاف و یک‌دست شد، آن را در یک لیوان بلند بریزید و میل کنید. اسموتی تمشک و شکلات کمتر از ۵۰۰ کالری دارد که باعث می‌شود یک جایگزین عالی برای یک وعده غذایی باشد. همچنین این اسموتی حاوی ۱۶ گرم پروتئین، ۱۰ گرم فیبر و ۷۷ گرم کربوهیدرات برای تولید انرژی است. این اسموتی برای آب کردن چربی شکم و کاهش سایز دور کمر بسیار موثر است. 

منبع: fitnessmagazine

مطالب مرتبط: 

ویتامین C موثرتر از ورزش برای لاغری

نارنگی میوه‌ای برای لاغری!

۵ غذای مفید برای لاغری!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *