استفاده از پوست نارنگی برای درمان سرطان

اطلاعات پزشکی به دست آمده از یک مطالعه جدید نشان می‎دهد ترکیبات استخراج شده از پوست نارنگی می‎تواند برخی از انواع سلول‌های سرطانی را از بین ببرد. این ماده‌ی معجزه‌آسا Salvestrol Q40 است که غلظت آن در پوست نارنگی خیلی بیشتر از میوه نارنگی است. بنابراین احتمالا بعد از خواند این مطلب پوست نارنگی را دور نخواهید ریخت. 

پوست نارنگی و درمان سرطان

اگرچه این تحقیقات هنوز در مراحل ابتدایی است. اما نتایج اولیه نشان می‎دهد با استفاده از پوست این میوه می‎توان داروهای ضد سرطان تولید کرد. دکتر Hoon Tan از دانشگاه داروسازی Leicester که سرپرستی این مطالعه را بر عهده دارد، می‌گوید کشف  یک ماده دارویی طبیعی که فقط سلول‎های غیر عادی را مورد هدف قرار دهد و به سلول‌های سالم بدن آسیبی نرساند، برای درمان این بیماری پیشرفت بسیار بزرگی است. البته در حال حاضر این ماده فقط روی سلول‌های غیر عادی یا جهش یافته در آزمایشگاه موثر عمل کرده و روی بیماران آزمایش نشده است. تحقیقات تکمیلی برای آزمایش‌های کلینیکی مورد نیاز است. 

Salvestrol Q40 یک نوع ماده شیمیایی است که بعضی از گیاهان برای دور کردن حشرات و قارچ‌هایی که به گیاه صدمه می‎زنند، تولید می‌کنند. این ماده توسط آنزیم P450 CYP1B1 به یک ماده سمی تبدیل می‎شود. این آنزیم در سلول‌های سرطانی به میزان بسیار زیاد وجود دارد. محققان دریافتند تاثیر ماده Salvestrol Q40 در از بین بردن این سلول‎های غیر عادی ۲۰ برابر بیشتر از دیگر داروهای ضد سرطان است. دکتر Tan گفت ماده Salvestrol در دیگر میوه‌ها و سبزیجات مانند کلم بروکلی و کلم بروکسل هم یافت می‎شود. نکته مهم این است که همانطور که گفته شد در اصل این ماده در محصولات گیاهی تولید می‎شود تا آفت‌ها را دور کند. در صورتی که میزان آفت‌ها بیشتر باشد این ماده هم بیشتر در محصولات گیاهی تولید می‌شود. حال اگر در کشاورزی از آفت‌کش‌ها استفاده شده باشد. مقدار این ماده در محصول بسیار کم خواهد بود.

منبع: www.healthyfoodstyle.com

مطالب مرتبط: 

نارنگی میوه‌ای برای لاغری!

نقش تغذیه در درمان سرطان

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *