استفاده از تخم مرغ برای رشد مو!

۷۰ درصد مو از پروتئین کراتین تشکیل شده است و تخم مرغ هم مقدار زیادی پروتئین داردبنابراین، پروتئین تخم مرغ با پر کردن نقاط ضعیف رشته‌ی مو، موهای آسیب دیده را بازسازی و بطور موقت مو را تقویت می‌کندنرم کردن موها با تخم مرغ، رشد مو را افزایش می‌دهد.

تخم مرغ برای رشد مو

اضافه کردن نرم کننده‌ی تخم مرغ به برنامه‌ی مراقبت از مویتان، به شما کمک می‌کند که موها تقویت کنید و این کار برای رشد مو ضروری است. در هر گرم تخم مرغ حدود ۳.۶ تا ۶.۵ گرم پروتئین وجود دارد که باعث می‌شود نرم کننده‌ی تخم مرغ، یک درمان پروتئینی قوی باشد. البته توجه کنید که  می‎توانید فقط ماهی یکبار از نرم کننده‌ی تخم مرغ استفاده کنید. زیرا این نرم کننده یک پروتئین قوی است و استفاده‌ی بیش از حد از آن، می‌تواند به مو آسیب برساندنرم کننده‌ی تخم مرغی را بیشتر از ۲۰ دقیقه روی موهایتان نگذارید. تخم مرغ مقدار زیادی پروتئین دارد و گذاشتن تخم مرغ بمدت طولانی روی موها، ممکن است باعث خشک شدن مویتان شود.

برای تهیه این نرم کننده کافی است یک عدد تخم مرغ را در ظرفی بشکنید و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون به آن اضافه کنید و با یک چنگال بزنید تا به خوبی مخلوط شود. برای استفاده از این مخلوط اول باید موها را با یک شامپوی معمولی بشویید و با حوله موها را کمی خشک کنید تا آب موها گرفته شود. شستشوی مو با یک شامپوی پاک کننده، مواد روغنی و کثیفی را که در مو جمع شده‌اند، از بین می‌برد و باعث می‌شود که پروتئین تخم مرغ به آسانی به داخل رشته‌ى مو نفوذ کند. بعد مخلوط تخم مرغ و روغن زیتون را به موها به خصوص قسمت‎های آسیب دیده بزنید. یک کلاه پلاستیکی رنگ یا حمام روی موها بکشید و اجازه دهید بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بماند. سپس موها را بشویید و طبق معمول همیشه خشک کنید. می‎توانید بعد از شستن دوباره موها از نرم کننده یا مرطوب کننده بدون نیاز به آبکشی استفاده کنید.  

منبع: fitnessmagazine.ir

مطالب مرتبط: 

چند راهکار برای تحریک رشد مو

دکتر زهره فاضل پزشک پوست و مو

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *