استرس احتمال پوسیدگی دندان را افزایش می دهد

برترین پزشکان معتقدند استرس موجب اسیدی شدن بزاق دهان و در نهایت ایجاد پوسیدگی دندان می شود و به همین دلیل به افراد مبتلا به صرع توصیه می شود از استرس خودداری کنند.

استرس سبب پوسیدگی دندان

آنها همچنین درباره عوارض داروهای ضد صرع بر سلامت دندان ها، میگویند: در گذشته مصرف برخی از داروهای ضد صرع سبب بروز عوارض دهان و دندان از جمله پوسیدگی دندان در بیماران می شد که خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم این عوارض به حداقل رسیده، اما آموزش بهداشت دهان و دندان به بیماران، مراجعه مرتب به دندانپزشکی و انجام جرم گیری احتمال بروز این عوارض را کاهش می دهد.
آنها با بیان اینکه گاهی تشنج موجب شکستگی دندان می شود، میگویند: اگر هنگام تشنج بیمار دچار شکستگی دندان شود، می توان در صورت امکان آن را زیر زبان، بین دستمال مرطوب یا در شیر نگهداری و به دندانپزشک مراجعه کرد تا دوباره دندان را در جای خود قرار دهد.
آنها در باره عدم مراجعه افراد مبتلا به صرع به دندانپزشکی به دلیل ترس از تشنج، عنوان میکنند: در چنین مواردی می توان با آگاه کردن بیمار نسبت به تأثیر دندان در حفظ سلامت عمومی بدن و همچنین زیبایی چهره، در او انگیزه ایجاد کرد.
آنها درباره مخاطرات خدمات دندانپزشکی در مبتلایان به صرع، میگویند: این مخاطرات به سابقه بیماری صرع در فرد بستگی دارد. اگر صرع فرد کنترل شده باشد تمام خدمات به راحتی انجام می شود اما اگر حمله های فرد زیاد باشد بهتر است این خدمات با بیهوشی انجام شود.
آنها همچنین یادآور میشوند: همچنین به بیماران توصیه می شود پس از دریافت خدمات دندانپزشکی، مرتب سلامت دندان های خود را جهت جلوگیری از پوسیدگی دندان بررسی کنند و روزانه پنج بار دندان هایشان را مسواک بزنند و برای رعایت بهداشت بیشتر از نخ دندان و دهان شویه استفاده کنند.

منبع: irna.ir

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *