bاستامینوفن، قاتل رابطه زناشویی! · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
استامینوفن، قاتل رابطه زناشویی!

قرص‌هایی که خودسرانه می‌خورید، می‌توانند رابطه زناشویی شما را به آخر خط برسانند و احساس لذتی را که می‌توانید تجربه کنید، کمتر کنند. استامینوفن، داروی مسکن رایجی که بدون نسخه به فروش می‌رسد، علاوه بر درد جسمانی بر واکنش‌های عاطفی هم تاثیر می‌گذارد. با مصرف آن، هم عواطف و احساسات منفی کمتر درک می‌شوند و هم عواطف و احساسات مثبت.

استامینوفن، قاتل رابطه زناشویی

اطلاعات پزشکی حاصل از پژوهش‌های محققان دانشگاه اوهایو نشان داده است که استامینوفن علاوه بر تسکین دردهای جسمانی، احساسات، چه مثبت چه منفی، را نیز کاهش می‌دهد. بنابراین می‌توان گفت که این دارو علاوه بر درد می‌تواند احساس لذت را نیز در فرد کاهش دهد. این داروی مسکن علاوه بر درد جسمانی، باعث می‌شود تجربیات آزاردهنده اجتماعی یا احساسات تلخ ناشی از روابط خود را هم با شدت کمتری درک کنید و شاید بتوانید آن را به عنوان دارویی برای تسکین درد‌های ناشی از شکست عشقی معرفی کنید. البته پژوهشگران هنوز قطعیت این موضوع را ثابت نکرده‌اند و تنها می‌دانند که استامینوفن می‌تواند در ترشح برخی هورمون‌های لذت‌آور و تحریک برخی از بخش‌های مغز که در لحظه‌های دردآور و سخت زندگی فعال می‌شوند تاثیر بگذارد.

در این مطالعه هشتاد و دو دانشجوی شرکت کننده به دو گروه تقسیم شدند. به یک گروه قرص یک گرمی استامینوفن و به گروه دیگر یک قرص دارونما (پلاسبو) داده شد. سپس به هر دو گروه چهل عکس‌ نشان دادند که از نظر حسی و عاطفی برانگیزاننده بودند. از این افراد خواسته شد که واکنش عاطفی خود را به عکس‌ها، با صفر به معنی کم یا بی‌تفاوتی و ده برای بیشترین عکس‌العمل احساسی، ارزیابی کنند. نتایج به دست آمده نشان داد افرادی که قرص حاوی دارو را خورده بودند عکس‌العمل احساسی کمتری به تصاویر نشان داده بودند.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط:

چرا رابطه زناشویی سرد می‌شود؟

عوامل استرس در رابطه زناشویی

داروی طبیعی جایگزین ایبوپروفن

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *