در ازدواج با افراد خودشیفته احتیاط کنید!

خود شیفتگی در روانشناسی تحت عنوان یک اختلال شخصیتی مطرح می شود. روانشناسان توصیه می‎کنند اگر قصد ازدواج با این افراد را دارید باید خیلی احتیاط کنید زیرا  اینها جزء بدترین مورد های ازدواج هستند که احتمال خیانت و طلاق در این ازدواج ها بسیار بالا است و در زندگی مشترک آدم های بسیار متوقعی هستند.

در ازدواج با افراد خودشیفته احتیاط کنید!

افراد خودشیفته در جهت رسیدن به اهدافشان دیگران را مورد بهره کشی قرار می دهند. این افراد حس حسادت زیادی نسبت به اشخاص دیگر دارند و احساس خاص بودن می کنند به‌ طوری که معتقدند فقط توسط آدم های خاص درک می‌شوند. این بیماران بسیار رفتارهای پر رخوت و غرورآمیزی دارند و همیشه از بالا به افراد نگاه می کنند. این بیماران نمی‎توانند با دیگران همدلی کنند، نمی‌توانند خودشان را جای هر کسی بگذارند و دارای  اشتغالات ذهنی زیادی مانند شهرت و زیبایی هستند. یکی از فاکتورهای بیماران خود شیفته بخصوص در سنین جوانی، شیک پوشی بیش از حد است. 

بسیاری از اختلالات شخصیتی ریشه در کودکی دارد و درمان این افراد زمان بسیار زیادی را به خود اختصاص می دهد، که در بعضی موارد درمان امکان‌پذیر نیست و فقط تنها می توان آن را تعدیل کرد. افرادی که دارای اختلال شخصیتی و خود شیفتگی هستند، در آشنایی های اولیه پیش از ازدواج اعتماد به نفس بالای آنها باعث جذب فرد مقابل می شود، بنابراین اگر مورد انتخابی شما برای ازدواج اعتماد به نفس بالایی داشت، احتیاط کنید و حتما مشاوره بگیرید. زیر بنای اکثر اختلالات شخصیتی احساس حقارت افراد و احساس اعتماد به نفس کاذب آنها است، بنابراین بیماری خود را نمی پذیرند و اقدام به درمان نمی کنند، چرا که اولین گام در درمان این است که فرد بیماری خود را بپذیرد و در صدد اقدام برآید.

منبع: yjc.ir

مطالب مرتبط: 

با این افراد از‌دواج نکنید

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *