bارگاسم و رابطه جنسی · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
ارگاسم و رابطه جنسی

امروزه تمام دنیا به بن بست‌های اخلاقی بزرگی در زمینه رابطه جنسی برخورد کرده‌اند. خودداری از قبول واقعیات مربوط به مسائل جنسی سبب بحران‌ها و مشکلات اجتماعی فراوانی شده است. بنابراین آموزش‌ مسائل جنسی به افراد به خصوص قبل از ازدواج سبب مستحکم‌تر شدن بنیان خانواده‌ها و پیشگیری از بسیاری از مشکلات روحی و روانی و معضلات اجتماعی می‌شود. 

ارگاسم و رابطه جنسی

ارگاسم و رابطه جنسی: ارگاسم نوعی کاهش تنش جنسی است. به هنگام ارگاسم چندین انقباض غیر ارادی در ماهیچه‌ها صورت می‌گیرد. ارگاسم حدود ۳ تا ۱۰ ثانیه طول می‌کشد و انقباض‌های ماهیچه‌ای در فواصل کمتر از یک ثانیه صورت می‌گیرد. به عبارت دیگر در مرحله‌ی ارگاسم حدود ۳ تا ۱۵ انقباض در ماهیچه‌ها بوجود می‌آید. این انقباض‌ها برای زنان در یک سوم بیرونی مهبل و برای مردان در ماهیچه‌های لگنی صورت می‌گیرد. شکل ظاهری ارگاسم در مردان و زنان متفاوت است. مردان قبل از رسیدن به ارگاسم، مرحله‌ی بدون برگشت را پشت سر می‌گذارند. مردان در این مرحله ناگزیر از انزال هستند و نمیتوانند جلوی آن را بگیرند. در حالی که زنان می‎توانند در هر لحظه‌ای از وقوع ارگاسم خودداری کنند. 

در مورد مردان دو حالت انزال و ارگاسم قابل تصور است. انزال به خروج منی از مجرای آلت تناسلی و ارگاسم به انقباض‎های شدید ماهیچه‌های لگنی، گفته می‌شود. زمان نهفتگی ارگاسم در مردان معمولا بسیار کوتاه‌تر از زنان است. تحقیقات نشان می‌دهد ۷۵ درصد مردان در کمتر از دو دقیقه از آغاز رابطه جنسی به ارگاسم می‌رسند. درحالی که این زمان برای زنان به طور میانگین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه است. ارگاسم در زنان در طی آمیزش جنسی از فرآیند پیچیده‎تری نسبت به مردان پیروی می‌کند و به همین دلیل زمان بیشتری می‎برد تا یک زن به اوج لذت جنسی و ارگاسم برسد. همزمان شدن انزال و ارگاسم برای مردان لذت بیشتری ایجاد می‌کند. همزمان کردن انزال و ارگاسم در مردان از دو راه امکان پذیر است: به تأخیر انداختن انزال و انزال چند باره. اما باید روش‌های صحیح انجام آن را دانست.

ارگاسم و انزال در زنان همزمان صورت می‌گیرد. ارگاسم در زنان دارای یک روند برای تخلیه است به طوری که زمان خاصی برای بوجود آمدن آن نمی‌توان مشخص کرد. در بیشتر زنان حساس‌ترین عضو بدن به تحریکات جنسی کلیتوریس است که لمس آن بیشترین نقش را در فراهم آوردن لذت در آمیزش جنسی زنان دارد. بسیاری از زنان به ویژه زنان طبقات پائین در کشورهای جهان سوم، تجربه رسیدن به ارگاسم در طی رابطه جنسی را تجربه نکرده‌اند و بسیاری از ناراحتی‎های روحی می‌تواند توان ارگاسم را از زنان سلب کند. در این میان مردان وظیفه سنگین‌تری به عهده دارند و باید با کسب مهارت در رسیدن به لذت جنسی به همسرشان کمک کنند.

منبع: www.beytoote.com

مطالب مرتبط: 

ناتوانی جنسی زنان

رابطه جنسی در دوران بارداری

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *