ادویه‌هایی که قند خون را تنظیم می‌کنند

دیابت یک بیماری خود ایمنی است که به بالا رفتن سطح قند خون و مقاومت به انسولین منجر می‌شود. قند خون بالا در کوتاه‌مدت می‌تواند به علائمی منجر شود که در میان آنها می‌توان به سردرد و تاری دید اشاره کرد. مشکلات بلندمدت شامل بیماری‌های کلیوی و قلبی است. در این مطلب چند ادویه به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانند هم سطح انسولین و هم قند خون را تنظیم کنند.

 ادویه‌هایی که قند خون را تنظیم می‌کنند

زردچوبه

این ادویه سال‌ها است که به عنوان داروی گیاهی ضدعفونی‌کننده و ضدالتهاب در آسیا استفاده می‌شود. پژوهش‌هایی که انجام شده‌ است نشان می‌دهد زردچوبه بسیاری از علائم التهابی را که در دیابت بیش از حد فعال است، کاهش می‌دهد. هم‌چنین برای واکنش نشان دادن به انسولین مفید است.

دارچین 

دارچین مقاومت به انسولین را کاهش می‌دهد، سطح قند‌خون را کاهش می‌دهد و می‌تواند به کنترل وزن کمک کند. برای آزمایش تاثیر دارچین بر دیابت حداقل ۳ پژوهش بالینی انجام شده‌است. در سطح قند خون ناشتا و کلسترول LDL (کلسترول بد) شرکت‌کنندگان پژوهش بهبودهایی حاصل شد. البته به یاد داشته باشید که زیاده روی در مصرف دارچین می‌تواند برای معده مشکل ایجاد کند.

زنجبیل

زنجبیل ادویه‌ای رایج در غذاهای آسیایی است. این ادویه برای بهبود حساسیت به انسولین، جلوگیری از اکسیداسیون و کاهش کلسترول کاربرد دارد. اما این پژوهش در ابتدا روی حیوانات انجام شد. باید پژوهش بیش‌تری روی انسان‌ها انجام شود تا اثرات آن روی دیابت قطعی شود.

مریم گلی 

مریم گلی را می‌توان به صورت دمنوش مصرف کرد که بسیار خوش طعم است. این دمنوش می‌تواند برای تنظیم قندخون و سطح انسولین مفید باشد. هم‌چنین می‌تواند به عملکرد کبد کمک کند.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

گیاهان مفید برای افراد دیابتی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *