آیا به پنی سیلین حساسیت دارید؟

اطلاعات پزشکی حاصل از یک مطالعه جدید نشان می‎دهد ممکن است بعضی از افرادی که قبلا به داروهای ‌آنتی بیوتیک مثل پنی سیلین واکنش نشان داده‌اند یا پزشکان تشخیص داده‎اند که به این گروه داروها حساسیت یا آلرژی دارند، بتوانند به صورت ایمن از این داروها استفاده کنند.

حساسیت

اطلاعات پزشکی نشان می‎دهد افرادی که قبلا یک بار به این دارو واکنش نشان داده‌اند یا پزشک به آنها گفته که حساسیت به پنی سیلین دارند، حتی بدون اینکه آزمایش حساسیت انجام بدهند، هرگز دوباره از پنی سیلین استفاده نمی‎کنند و معمولا برای این افراد از انواع گران‎تر آنتی بیوتیک‎ها استفاده می‎شود. در حالی که بهترین پزشکان در این مطالعه می‎گویند بسیاری از این افراد وقتی آزمایش آلرژی انجام می‎دهد. نتیجه آزمایش آنها منفی است و می‎توانند از تزریق وریدی پنی سیلین برای درمان استفاده کنند. اغلب تصور می‎شود که تزریق پنی سیلین به صورت وریدی یا داخل رگ آلرژی بیشتری را ایجاد خواهد کرد. اما در این مطالعه بیماران با تزریق وریدی مورد آزمایش قرار گرفتند و هیچ کدام از واکنش‌های آلرژیکی گزارش شده برای پنی سیلین مثل بثورات جلدی، کهیر و تورم لب مشاهده نشده است.

بسیاری از بیمارانی که به آنها گفته شده آلرژی به پنی سیلین دارند، در زمان بروز بیماری‎ها به این دلیل که نمی‎توانند از این دارو استفاده کنند، دچار مشکلاتی مثل بستری شدن طولانی مدت در بیمارستان و یا عفونت‎های مقاوم به درمان شوند و از درمان با دیگر داروها نتایج ضعیف‌تری می‌گیرند. برترین پزشکان توصیه می‎کنند بهتر است برای اطمینان از اینکه به این گروه داروها آلرژی دارید یا خیر، حتما آزمایش آلرژی انجام دهید. این آزمایش کمک می‎کند بدانید به کدام نوع آنتی بیوتیک‎ها حساسیت دارید و از کدام نوع در صورت لزوم می‎توانید استفاده کنید.  

منبع: www.webmd.com

 مطالب مرتبط: 

حساسیت دارویی چیست؟

بیماری آسم چیست؟

آلرژی چیست؟

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *