آیا واقعا به عمل بینی نیاز داریم؟

واقعیت این است که خیلی از افرادی که برای عمل بینی به پزشک زیبایی مراجعه می‎کنند، اصلا نیازی به انجام جراحی زیبایی ندارند. از طرف دیگر هم خیلی از افرادی که فکر می‎کنند نیازی به رینوپلاستی ندارند، در واقع انجام این جراحی برای آنها ضروری است. راه‌هایی وجود دارد که خودتان بتوانید تشخیص دهید که آیا نیازی به انجام این عمل دارید یا خیر.

عمل بینی

آسیب دیدگی: اگر بینی شما در اثر ضربه یا تصادف دچار هر گونه آسیب دیدگی یا شکستگی شده باشد که باعث شود ظاهر بینی نامتقارن به نظر برسد. حتما باید در جستجوی پزشک زیبایی یا جراح پلاستیک باشید. 

کجی بینی یا انحراف بینی: بینی بعضی افراد به صورت کج رشد کرده است و به چپ یا راست متمایل شده است. در اکثر موارد این افراد مشکلات تنفسی نیز دارند که با جراحی بینی علاوه بر زیبایی بینی می‎تواند مشکلات تنفسی را نیز درمان کنند. 

سوراخ‏‌های بینی بزرگ: بعضی از افراد سوراخ بینی بیش از حد بزرگ دارند که جلب توجه می‌کند و باعث می‎شود کل بینی بزرگ به نظر برسد.

قوز بینی: یکی از مشکلات رایجی که بیشتر بیماران به خاطر آن تصمیم به جراحی بینی می‌گیرند قوز بینی یا یک برآمدگی روی استخوان بینی است که باعث می‎شود به نظر بیاید بینی بعد از آن برآمدگی به سمت پایین دچار افتادگی است.  

بزرگ بودن بینی: در بعضی افراد کاملا واضح است که بینی نسبت به سایر اجزای صورت بسیار بزرگ است. در این افراد با کوچک کردن بینی می‎توان هماهنگی بین اجزای صورت ایجاد کرد و تاثیر زیادی در افزایش زیبایی چهره فرد خواهد داشت. 

اگر یک یا چند مورد از موارد بالا واقعا در مورد بینی شما صدق می‌کند. بهترین جراح بینی را انتخاب کنید و فراموش نکنید که حتما در جلسه مشاوره قبل از عمل در مورد انتظارات خود از جراحی با پزشک صحبت کنید و مطمئن شوید که دکتر عمل بینی شما می‎توانید تغییرات مورد نظر شما را ایجاد کند. می‎توانید تمام سوالات و نگرانی‎ها راجع به عمل و مراقبت‎های قبل و بعد از عمل را روی کاغذ بنویسید و از پزشک زیبایی بپرسید.  

منبع: www.drspiegel.com

مطالب مرتبط: 

عمل بینی و انحراف بینی!

مراقبت‌های بعد از عمل بینی

عمل بینی با لیزر

عمل بینی گوشتی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *