آیا واقعا سیر برای سلامتی مفید است؟

این ماده غذایی خوشبویی نیست اما از فواید سلامت بسیاری برخوردار است و افراد بسیاری در سراسر جهان از آن به انواع مختلف استفاده می کنند.  هزاران سال است که از سیر برای درمان بیماری ها استفاده می شود . نام آن در قدیمی‌ترین متون پزشکی جهان نیز ذکر شده است.

فواید سیر

تقویت سیستم ایمنی بدن

مکمل های این ماده غذایی برای مقابله با گلو درد میکروبی، عفونت های استاف و حتی باکتری سیاه زخم با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته اند در حال حاضر، پژوهش های بیشتری درباره سیر جریان دارند در درمان عفونت های شدید که بدن می تواند در برابر برخی داروها و آنتی بیوتیک های مشخص مقاوم شده باشد، موثر باشد.

بهبود شرایط پوست و پوست سر

این گیاه اغلب برای درمان آکنه مورد استفاده قرار گرفته و ویژگی های ضد قارچی دارد . برخی متخصصان گیاهان دارویی بر این باورند که از توانایی درمان شوره سر برخوردار است

فشار خون عادی

خوردن این ماده غذایی می تواند به کاهش فشار خون کمک کند و همچنین تولید گاز سولفید هیدروژن را افزایش می دهد که به انبساط رگ هایخونی منجر شده و امکان جریان آسان‌تر خون را فراهم می کند

کاهش التهاب

وهمچنین حاوی چهار ترکیب گوگردی مختلف است که می تواند به کاهش التهاب کمک کنندودارای ویژگی های ضد التهابی است این فایده  شامل حال بیماری های خود ایمنی که در نتیجه واکنشی التهابی شکل می گیرند و همچنین آرتریت (التهاب مفصل) نیز شود.

منبع: salamatnews.com

سیر باعث افزایش متابولیسم بدن می‎شود؟

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *