آیا مصرف روغن زیتون باعث کاهش وزن می‌شود؟

روغن زیتون، یک منبع عالی از ویتامین‌ها و مواد معدنی است که سیستم بدن را پاکسازی کرده و پوست را تغذیه می‌کند. همچنین برای سلامت قلب و عروق مفید است. با اینکه روغن زیتون حاوی چربی است، اما مزایای کاهش وزن دارد.  مصرف فقط یک قاشق سوپخوری روغن زیتون در هر روز می‌تواند به کاهش وزن شما کمک کند. 

روغن زیتون برای کاهش وزن

اطلاعات پزشکی حاصل از مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۰ انجام شد، نشان می‌دهد خانم‌هایی که حداقل سه قاشق سوپخوری روغن زیتون را در رژیم غذایی شان گنجاندند، نسبت به کسانی که فقط از یک رژیم غذایی کم چرب پیروی کردند، ۳۰٪ بیشتر وزن از دست دادند. کارشناسان معتقدند که مصرف فقط یک قاشق روغن زیتون خالص در هر روز، بدن را تحریک خواهد کرد تا چربی بسوزاند. همچنین باعث می‌شود که شما بیشتر احساس سیری کنید، بنابراین پرخوری نمی‌کنید. مطالعه دیگری نشان می‎دهد بوی روغن زیتون باعث تولید هورمون سروتونین می‎شود و این هورمون پیغام سیری به مغز می‌فرستد. همچنین  برخی از مواد مغذی موجود در روغن زیتون، جذب گلوکز توسط بدن را مهار می‌کنند. به همین دلیل است که وقتی شما هر روز از روغن زیتون استفاده می‌کنید، احساس گرسنگی نخواهید کرد.

البته باید توجه داشته باشید که روغن زیتون، بدون کالری نیست. فقط یک قاشق سوپخوری روغن زیتون، ۱۲۴ کالری دارد و تقریبا تمام این کالری از چربی است. اگر مراقب چیزی که می‌خورید هستید، یا کالری‌ها را شمارش می‌کنید، باید برای جبران کالری روغن زیتون، مواد غذایی دیگر را کاهش دهید. به یاد داشته باشید هیچ ماده غذایی وجود ندارد که بطور جادویی چربی‌ها را آب کند. برای کاهش وزن باید کالری مصرفی تان را کاهش دهید، تنها راه همین است!

منبع: fitnessmagazine.ir

مطالب مرتبط: 

زیتون بخورید تا به سرطان دچار نشوید!

محققان می‌گویند برای کاهش وزن، حبوبات بخورید!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *