آیا مشکلات جنسی باعث طلاق می‎شود؟

یک رابطه‎ی مهم و حساس مانند رابطه زناشویی نیاز به مراقبت و توجه زیادی دارد. متاسفانه کمبود آموزش و آگاهی در این زمینه باعث شده همسران شناخت و درک درستی از نیازهای جنسی یکدیگر نداشته باشند و طرف مقابل را با معیارهای خودشان بسنجند. یکی از علل مهم اختلافات زناشویی و سرد مزاجی‌ها و مشکلات جنسی در زندگی زناشویی و حتی خیانت‌ به همسر این است که زن و شوهر شناخت درستی از نیازهای هم ندارند و نمی‎دانند چطور با هم رفتار کنند. 

مشکلات جنسی

مرد سعی می‌کند زن خود را با معیارهای مردانه مورد قضاوت قرار دهد و زن نیز سعی دارد شوهرش را براساس معیارهای زنانه مورد ارزیابی قرار دهد. اگر در ارضای غرایز جنسی هماهنگی بین همسران نباشد و نیازهای یکی از آنها تأمین شود و نیازهای دیگری تامین نشود، زندگی زناشویی آنها دچار مشکل خواهد شد. اگر مردی فقط به ارضای نیاز جنسی خودش فکر کند و در تأمین نیاز جنسی خود موفق باشد اما همسرش به ارضای جنسی نرسد، شاید در کوتاه‌مدت زندگی آنها خوب باشد، اما در بلند مدت هر دو دچار مشکل می‌شوند. نکته‌ی بسیار مهمی که زن و شوهر باید به آن توجه داشته باشند این است که نیازهای جنسی و نحوه‌‌ی ارضای میل جنسی در زن و مرد با هم متفاوت است. مردها از نظر جنسی زود تحریک می‌شوند و زود هم میل جنسی آنها فروکش می‌کند. در حالی که زنان دیرتر تحریک می‌شوند و میل جنسی آنها دیرتر هم فروکش می‌کند. نکته مهمی که شاید خیلی‌ها ندانند این است که شروع تحریک میل جنسی برای زن بیرون از اتاق خواب و حتی از روز قبل شروع می‌شود و بستگی به رابطه عاطفی بین او و همسرش دارد. در حالی که معمولاً ارضای جنسی مرد از داخل اتاق خواب شروع می‌شود.

گاهی زوجین می‎دانند که مشکلی در رابطه جنسی آنها وجود دارد و در جستجوی پزشک برای حل مشکلات جنسی خود هستند. اما این که دقیقا به چه پزشکی باید برای حل مشکل‌شان مراجعه کنند سوال مهمی است. پزشکی در درمان مشکلات جنسی موفق است که دید روان‌شناسی داشته باشد. و اگر به روانشناس و مشاور مراجعه می‎شود، روان‌شناسی می‌تواند در درمان اختلالات جنسی بیماران خود موفق باشد که نگرش پزشکی نیز داشته باشد. در واقع درمان مشکلات جنسی زناشویی کار یک نفر نیست بلکه نیاز به یک تیم متخصص دارد که این تیم را روانپزشک، روانشناس، متخصص اورولورژی، متخصص زنان و زایمان تشکیل می‌دهند و معمولا در غالب کلینیک درمان مشکلات جنسی فعالیت می‌کنند. 

منبع: www.beytoote.com

مطالب مرتبط: 

ناتوانی جنسی

ارگاسم و رابطه جنسی

سرد مزاجی زنان

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *