آیا ماست به چربی سوزی شکم کمک می‌کند؟

چربی شکم می تواند شما را در معرض خطر فشار خون بالا، سکته مغزی، بیماری های قلبی، دیابت، سندرم متابولیک و بیماری‎های دیگر قرار دهد. همه‌ی ما برای اینکه از شر انبوه چربی‌های جمع شده در زیر شکم خلاص شویم، کارهای مختلفی انجام می‎دهیم. اما مطالعات دانشمندان نشان می‎دهد به سادگی با اضافه کردن ماست به رژیم غذایی‌تان می‎توانید به چربی سوزی شکم کمک کنید.

آیا ماست به چربی سوزی شکم کمک می‌کند؟

چربی شکم ممکن است بدلایل مختلفی ایجاد شود، و معمولا هم در مردان اتفاق خواهد افتاد و مسبب عوارض جانبی خطرناکی در رابطه با سلامتی شماست، مخصوصا اگر در اطراف دل و روده جمع شود. تمرینات ورزشی زیادی ادعا دارند که این چربی ناسالم را از بین می‌برند، اما یک چیزی وجود دارد که اگر در برنامه‌ی غذایی‌تان وارد کنید، می‌تواند بطور موثری چربی شکم را آب کند! افزودن ماست به برنامه‌ی غذایی‌تان کمک می‌کند تا سایز دور کمرتان چند سانتی متری کاهش یابد.

اطلاعات پزشکی به دست آمده از تحقیقات اخیر دانشمندان ثابت کرده است که کلسیم موجود در ماست، علاوه بر اینکه استخوان و عضلات قوی تری برایتان ایجاد می‌کند، به چربی سوزی نیز کمک می کند! تحقیقاتی در این زمینه آشکار کرده‌اند که کلسیم سلول‌های چربی را علامت‌گذاری می‌کند تا کورتیزول کمتری تولید شود (کورتیزول هورمون استرسی است که باعث ذخیره‌ی چربی بیشتر می‌شود). همچنین آمینو اسید درون این خوراکی مفید، به چربی سوزی و رشد عضلات هم کمک می‌کند. همچنین مصرف ماست، علاوه بر مزایای چربی سوزی‌اش، بواسطه ی پروبیوتیک‌هایی که دارد به پاک نگاه داشتن روده از عفونت و همچنین به تقویت سیستم ایمنی بدنتان نیز کمک می‌کند. البته علاوه بر گنجاندن ماست در برنامه غذایی‌تان، مصرف میوه، سبزیجات و گوشت کم چرب را هم فراموش نکنید. به یاد داشته باشید برای کاهش وزن بهترین راه مراجعه به متخصص تغذیه و پیروی از یک رژیم غذایی صحیح و اصولی است.

منبع: fitnessmagazine.ir

مطالب مرتبط:

برای کاهش فشار خون، ماست بخورید

یک میوه چربی سوز

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *