آیا قهوه سبز به کاهش وزن کمک می‌کند؟

حتما نام قهوه سبز را در تبلیغات مربوط به لاغری شنیده‌اید، قهوه سبز نوع بو داده نشده دانه‌های قهوه است. این نوع دانه قهوه به عنوان یک مکمل برای کاهش وزن و به عنوان یک چربی سوز به کار می‎رود. اما ایا قهوه سبز واقعا برای لاغری موثر است؟

قهوه سبز برای کاهش وزن

اطلاعات پزشکی به دست آمده از یک مطالعه ثابت کرد افرادی که به آن‌ها عصاره‌ی قهوه سبز داده شد در مقایسه با شرکت کنندگانی که دارونما مصرف کرده بودند، کاهش وزن بدن، شاخص توده بدن و درصد چربی بدن را تجربه کردند. هر دو گروه شرکت کننده در این مطالعه دارای رژیم غذایی و سبک زندگی مشابهی بودند و قبل از این آزمایش هیچ تغییری در شیوه زندگی آن‌ها اعمال نشد. نتایج این مطالعهدر مجله‌ پزشکی “دیابت، سندرم متابولیک و چاقی” منتشر شده است. 

فواید کاهش وزن قهوه سبز به خاطر داشتن ماده‌ای به نام اسید کلروژنیک است. اسید کلورژنیک، ماده‌ی شیمیایی موجود در اسید کافئیک دانه‌های قهوه است. مطالعات متعدد نشان می‌دهند که اسید کلروژنیک در قهوه سبز به افزایش سرعت سوخت و ساز و کاهش وزن فرد کمک می‌کند. مطالعات اولیه نشان می‌دهند که اسید کلروژنیک موجود در دانه قهوه سبز می‌تواند سطح قند خون فرد را تنظیم کند. عصاره‌ی قهوه سبز ممکن است از بدن در برابر افت ناگهانی قند خون نیز محافظت کند که باعث کاهش میل به شیرینی‌جات می‎شود و از پرخوری جلوگیری می‌کند. اسید کلروژنیک موجود در قهوه سبز به بدن کمک می‌کند که چربی ذخیره شده در بدن که در اثر غذا خوردن تولید می‎شود را برای تولید انرژی بسوزاند. همچنین، این ماده‌ی شیمیایی به کربوهیدرات‌ها متصل می‌شود، بنابراین بدن می‌تواند آنها را مستقیما به سوخت تبدیل کند.

منبع: fitnessmagazine

مطالب مرتبط: 

چای زنجبیل و لیمو برای کاهش وزن

برای کاهش وزن باید چربی بخوریم!

چطور وقتی در خواب هستید، چربی سوزی کنید؟

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *