bآیا عمل بینی باعث زیباتر شدن لبخند می‎شود؟ · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
آیا عمل بینی باعث زیباتر شدن لبخند می‎شود؟

آمار و اطلاعات پزشکی نشان می‎دهد که بسیاری از بیمارانی که عمل بینی (رینوپلاستی) انجام داده‌اند بعد از عمل از نتیجه آن ناراضی هستند. خیلی مهم است که پزشک زیبایی یا جراح بینی بداند چه چیزهایی باعث نارضایتی بیماران بعد از عمل خواهد شد. 

عمل بینی

بعضی از افراد عضلات منقبض شونده بسیار قوی در صورت خود دارند. وقتی این عضلات فعال می‎شوند یعنی وقتی بیمار لبخند می‎زند فشار زیادی به سمت پایین به نوک بینی وارد می‎شود و سبب افتادگی نوک بینی می‎شود. در نتیجه از زیبایی لبخند فرد می‎کاهد. اگر این مورد در جراحی بینی در نظر گرفته نشود، بعد از عمل وقتی بیمار لبخند بزند و عضلات صورت باعث کشیده شدن بینی به سمت پایین شود، بیمار دچار نارضایتی از نتیجه عمل خواهد شد. جلوگیری از بروز این مشکل برای بهترین پزشکان زیبایی و جراح پلاستیک بینی کار دشوار و پیچیده‌ای نیست. جراح بینی می‎تواند به وسیله یک برش پنهان در داخل بینی اتصال داخلی عضلات لبخند با بینی را قطع کند. در نتیجه عضلات صورت نمی‎تواند در هنگام لبخند زدن بینی را به سمت پایین بکشند.

این مسئله نه تنها باعث زیباتر شدن لبخند فرد می‎شود بلکه در جوان سازی پوست و جلوگیری از پیری نیز مورد توجه است. زیرا اگر این نیروی به سمت پایین برای سال‌های متمادی به بینی وارد شود، باعث پیری پوست نیز می‎شود. به مرور و با بالا رفتن سن نوک بینی به طور طبیعی به سمت پایین دچار افتادگی می‎شود. یکی از علت‌های این افتادگی جاذبه زمین و دیگری عضلات لبخند هستند. پس با جراحی زیبایی بینی نه تنها لبخند فرد زیباتر می‎شود بلکه عضلات صورت دیگر باعث افتادگی بینی نمی‎شوند و تا حدودی از پیری صورت جلوگیری می‎شود. 

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

آیا در زمستان می‎توان عمل بینی انجام داد؟

عمل بینی با لیزر

عمل بینی طبیعی

عمل بینی گوشتی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *