آیا شکلات بر سرعت متابولیسم اثر می‌گذارد؟

شکلات فقط یک خوراکی خوشمزه و شیرین نیست و در واقع ممکن است سرعت متابولیسم شما را افزایش دهد و از این طریق به کاهش وزن‌تان کمک کند. علاوه بر این وقتی شکلات می‌خورید، مغزتان هورمون‌هایی ترشح می‌کند که خلق و خوی شما را بهتر کرده و در شما حس شادی و سرخوشی ایجاد می‌کند.

شکلات متابولیسم را افزایش می‌دهد

اطلاعات پزشکی می‌گوید وقتی شکلات می‌خورید، بدن‌تان شروع به تولید چربی‌های سالم می‌کند.البته باید توجه کرد که شکلات‌های طبیعی و ارگانیک را مصرف کنید. بدن، مواد مغذی را از شکلات‌های ارگانیک جذب می‌کند و این مواد، ارگان‌های بدن را سالم نگه می‌دارند. به ویژه شکلات تیره دارای ویتامین‌ها و مواد معدنی است که قلب را سالم نگه می‌دارند. تمام ترکیباتی که شکلات‌های ارگانیک را اینقدر مغذی می‌کنند، در کنار هم توانایی بدن برای سوزاندن کالری بیشتر را افزایش می‌دهند و این امر به طور طبیعی باعث کاهش وزن می‌شود. البته بسته‌های شکلاتی که در سوپر مارکت‌ها می‌بینید، معمولا حاوی طعم دهنده‎ها و افزودنی‌های مصنوعی هستند و برای سلامتی شما مفید نیستند. بهتر است شکلات‌های با کیفیت و طبیعی با شکر و چربی بسیار ناچیز را مصرف کنید. 

شکلات‌با کاهش اشتها، باعث لاغری و  کاهش وزن شما می‎شود و بدن را سالم نگه می‌دارند. گاهی اوقات چون قند خون ما پایین می‌آید، احساس گرسنگی می‌کنیم. با پر کردن ذخیره گلوکزتان از منابع سالم مانند شکلات‌های ارگانیک، شما بدون آنکه در خوردن زیاده روی کنید، هوس شیرینی‌تان را برطرف می‌کنید. شکلات‌های تیره همچنین حاوی آنتی اکسیدان‌هایی هستند که از سلول‌های سالم در برابر اکسید شدن محافظت می‌کنند و در نتیجه از پیری زودرس سلول‌های بدن جلوگیری می‌کند. 

منبع: fitnessmagazine

مطالب مرتبط: 

سیر باعث افزایش متابولیسم بدن می‎شود؟

چگونه متابولیسم بدن را افزایش دهیم؟

چرا باید در دوران بارداری شکلات بخورید؟

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *