bآیا سرکه سیب باعث لاغری می‎شود؟ · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
آیا سرکه سیب باعث لاغری می‎شود؟

حتما شما هم شنیده‌اید که سرکه سیب به کاهش وزن کمک کرده و باعث لاغری می‎شود. اما آیا این موضوع حقیقت دارد؟ مطالعه‌ای در ژاپن انجام شده تا این موضوع را بررسی کند. نتیجه این مطالعه نشان داد که سرکه سیب به میزان کمی می‎تواند به کاهش وزن کمک کند. 

آیا سرکه سیب باعث لاغری می‎شود؟

این مطالعه روی ۱۷۵ نفر که دارای اضافه وزن بودند انجام شد. افراد به دو گروه تقسیم شدند. هر دو گروه رژیم غذایی مشابه داشتند. برای مدت ۱۲ هفته به صورت روزانه به یک گروه سرکه سیب و به گروه دیگر آب دادند. اطلاعات پزشکی حاصل از این تحقیقات نشان داد افرادی که سرکه سیب خورده بودند حدود ۱ تا ۲ پوند بیشتر از گروه دیگر وزن کم کرده بودند. محققان اعلام کردند ممکن است سرکه سیب اثر چربی سوزی در بدن داشته باشد اما این تاثیر بسیار ناچیز و اندک است. مصرف سرکه سیب مزایایی برای لاغری و کاهش وزن دارد. اما به تنهایی و به سرعت نمی‎تواند مشکل چاقی را برطرف کند. اگر واقعا می‌خواهید وزن کم کنید، هنوز تنها راه این کار ورزش و رژیم غذایی است.

اگر چه سرکه سیب نمی‎تواند شما را لاغر کند، اما اثرات مثبتی برای بیماری دیابت و کنترل قند خون دارد. برترین پزشکان و محققان آمریکایی بیش از ۱۰ سال روی این موضوع مطالعه کردند و اعلام کردند که این ماده به خوبی بعضی از داروها روی بیماری دیابت موثر است. سرکه سیب می‎تواند هضم نشاسته در بدن را متوقف کند. البته ۱۰۰ درصد هضم نشاسته را متوقف نمی‎کند، بلکه تا حدودی جلوی هضم آن را می‎گیرد و باعث می‎شود قند خون بالا نرود. اما به یاد داشته باشید سرکه سیب به هیچ عنوان نمی‌تواند جایگزین داروها در درمان دیابت شود. پس مصرف داروها را متوقف نکنید و حتما پیش از مصرف با پزشک مشورت کنید. نکته مهم دیگری باید به یاد داشته باشید این است که هرگز سرکه سیب را خالی نخورید زیرا به خاطر اسیدی بودن به مینای دندان و حتی مری شما آسیب می‎زند. بهتر است آن را با آب رقیق کنید و میل کنید. 

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

ویتامین C موثر از ورزش برای لاغری

روش‌های ساده لاغری سریع

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *