آیا جراحی پلاستیک شکم برای شما مناسب است؟

آیا جراحی پلاستیک شکم برای شما مناسب است؟ 

“اگر هم نتوانستم از دست این چربی‌ها خلاص شوم، عمل زیبایی شکم می‌کنم، اینکه کاری ندارد فقط پول می‌خواهد و زمان برای بستری.” خیلی از افرادی که شکم‌های بزرگ دارند این جمله را به خودشان می‌گویند اما بهتر است این مطلب را فراموش نکنید که جراحی پلاستیک به همان راحتی که فکر می‌کنید، نیست و لازم است قبل از آنکه خود را زیر تیغ جراحی ببرید، تمام بایدها و نبایدها را بدانید.

ابدومینوپلاستی یا جراحی پلاستیک شکم یکی از اقدامات جراحی است که در بسیاری از موارد علاوه بر اینکه شکل ظاهری شکم را اصلاح می‌کند، سطح سلامت جسمی و روحی بیماران را به نحو چشمگیری ارتقا می‌بخشد. شکم‌های افتاده‌ای که اغلب پس از یک یا چند زایمان و پس از کاهش وزن یا افزایش وزن‌های شدید ایجاد می‌شوند، مشکل جدی در زمینه بهداشت فردی محسوب می‌شوند. ضایعات قارچی، بوی بد ناحیه چین خورده زیر شکم،عدم توانایی در تحرک مناسب فیزیکی و مشکلات روحی ناشی از این مسائل تنها بخش کوچکی از این معضل بوده و سرآغاز بسیاری از مشکلات دیگر هم است. جراحی زیبایی شکم با برداشتن پوست اضافی شکم از یک طرف و ترمیم شلی عضلات شکم از سوی دیگر علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا و متناسب کمک شایانی به حل مشکلات گفته شده می‌کند.   

آیا جراحی پلاستیک شکم برای شما مناسب است؟

آیا جراحی پلاستیک شکم برگشت‌پذیر است؟ به شرط انجام تکنیک مناسب جراحی توسط جراحان مجرب و کارآزموده و با داشتن یک زندگی معمولی سالم، تغذیه مناسب و تحرک کافی به هیچ عنوان مشکلات قبل از جراحی تکرار نخواهد شد.

دوران نقاهت جراحی پلاستیک شکم چقدر است؟ معمولا یک شب بستری در مرکز جراحی مورد نیاز است و با تحرک زودهنگام بیماران عموما یک هفته بعد به زندگی عادی خود بازمی‌گردند.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای جراحی پلاستیک شکم هستند؟ بیماران با شکم‌های شل و افتاده که ممکن است ترک (استریا)های فراوانی هم داشته باشند، مناسب‌ترین افراد برای این جراحی هستند.

منبع: مجله سیب سبز

مطالب مرتبط: 

آب کردن چربی شکم با نوشیدنی‌های تابستانی

دلایل پزشکی چاقی و اضافه وزن

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *