آواز خواندن برای درمان آلزایمر مفید است!

اطلاعات پزشکی به دست آمده از یک مطالعه جدید که توسط محققان فنلاندی انجام شده، نشان می‎دهد که آواز خواندن باعث بهبود عملکرد مغز و خلق و خو در افرادی که در مراحل اولیه ابتلا به بیماری آلزایمر قرار دارند، می‎شود.

آلزایمر

این مطالعه روی ۸۹ نفر که به بیماری زوال عقل خفیف تا متوسط مبتلا بودند، به مدت ۱۰ هفته انجام شد. این افراد به دو گروه تقسیم شدند. گروه اول در کلاس‎های آواز شرکت کردند. در این مدت مربی آواز به این افراد آواز خواندن آموزش داد و به موسیقی‎های آشنا و معروف گوش کردند. در مورد گروه دوم درمان‎ها و مراقبت‎های استاندارد پزشکی انجام شد. افرادی که در گروه اول بودند یعنی گروه آواز بهبود قابل توجهی در حافظه، مهارت‎ها به خصوص جهت یابی و توانایی پیدا کردن مسیر در اطراف خود را نشان دادند. این بهبود به ویژه در افراد با سن کمتر از ۸۰ سال که میزان بیماری آلزایمر آنها خفیف بود بسیار چشمگیر بود. محققان دریافتند گوش کردن به موسیقی و آواز خواندن برای کاهش افسردگی بیماران مبتلا به آلزایمر خفیف بسیار مفید بوده است.

با توجه به افزایش تعداد افرادی که به بیماری‎های مغزی دوران سالمندی مثل آلزایمر مبتلا می‎شوند و هزینه و مشکلاتی که این بیماری‎ها به جامعه و خانواده‎ها تحمیل می‎کند. یافتن راه‌های درمان جایگزین برای این بیماری‎ها از اهمیت زیادی برخوردار است. محققان دریافتند سرگرمی‎های مربوط به موسیقی مثل گوش کردن به موسیقی، نواختن سازهای مختلف و آواز خواندن می‎تواند یکی از این راه‎های درمانی باشد که به بهبود حافظه و عملکردهای شناختی مغز منجر می‎شود. 

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

آسپرین در درمان آلزایمر موثر است

آیا استرس منجر به بیماری آلزایمر می‎شود؟

با خوردن یک سیب در روز، آلزایمر را دور کنید!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *