استفاده از آب برنج برای زیبایی پوست و مو

در طب سنتی چین از آب برنج به عنوان یک داروی طبیعی استفاده می‎شود. اطلاعات پزشکی نشان می‌دهد این ماده بسیار مغذی است. آب برنج به بدن انرژی می‌دهد و به پوست و مو زیبایی و درخشندگی می‌دهد. احتمالا بعد از خواندن این مطلب شما دیگر آب برنج را دور نمی‌ریزید.

خواص آب برنج برای زیبایی پوست و مو

آب برنج چه تاتیری روی سلامتی دارد؟

آب برنج به بدن انرژی می‎دهد، برای درمان اسهال و استفراغ مفید است. فشار خون و درجه حرارت بدن را تنظیم می‌کند و از سرطان پیشگیری می‌کند.

آب برنج چه تاثیری روی زیبایی دارد؟

می‌توانید برای پاکسازی پوست، صورتتان را با آب برنج بشویید تا پوست‌تان کاملا تمیز شود. از آب برنج می‌توانید به عنوان کرم زیبایی برای پوست صورت استفاده کنید. آب برنج از تشکیل شدن منافذ بزرگ روی پوست جلوگیری می‌کند. اگر موهایتان را با آب برنج بشویید موهای سالم‌تر و براق‌تر خواهید داشت.

طرز تهیه آب برنج:

منظور از آب برنج آبی نیست که برنج در آن شسته می‌شود، البته این آب نیز مفید است و می‎توان از آن استفاده کرد اما به اندازه آبی که برنج در آن جوشیده خاصیت ندارد. اگر برنج را آبکش می‌کنید و قرار است آب جوشیده برنج را دور بریزید می‎توانید به جای دور ریختن از آن استفاده کنید. اما اگر برنج را به صورت کته درست می‌کنید می‎توانید کمی بیشتر آب به برنج اضافه کنید و بعد از اینکه کمی جوشید آب اضافی را بردارید. می‎توانید این آب را بنوشید و یا با آن پوست صورت و بدن و موها را بشویید.

منبع: www.healthyfoodstyle.com

مطالب مرتبط: 

درمان طبیعی برای سفیدی موها

با قهوه می‎توان ریزش مو را درمان کرد!

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *